Україна отримала €600 млн другого траншу допомоги від Єврокомісії

Володимир Зеленський і президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на саміті Україна-ЄС в Києві 12 жовтня. Фото – сайт президента України

Єврокомісія переказала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги через пандемію. За отриману 25 жовтня допомогу від Європи подякував Президент України.

Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії та президент України Володимир Зеленський.

Отримані Україною 25 жовтня 600 млн євро – це другий та останній транш за програмою, узгодженою у 2020 році, інформує “Економічна правда“. Перший транш такою ж сумою був у грудні 2020 року. Загалом обсяг наданих Україні макрофінансових позик з боку ЄС становить близько 4,4 млрд євро.

Допомога Україні є частиною програми ЄС для підтримки економічного відновлення країн після пандемії Covid-19 загальним обсягом 3 млрд євро.

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у повідомленні в Твіттер про транш заявив, що Україна доклала "суттєвих зусиль задля виконання умов отримання макрофінансової допомоги, а також досягла задовільного прогресу у співпраці з Міжнародним валютним фондом". 

За отриманий другий транш президент України Володимир Зеленський подякував голові ЄК Урсулі фон дер Ляєн та віцепрезиденту ЄК Валдісу Домбровскісу.