Україна на Мінських переговорах висловила Росії протест і поставила вимогу

Україна вимагає від Росії визначитись щодо плану з мирного врегулювання ситуації на Донбасі і висловлює рішучий протест через обстріли російських окупантів, внаслідок яких на Донбасі 24 листопада загинув боєць ЗСУ.

Про це повідомляє українська делегація в ТКГ на своїй офіційній сторінці за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи, що відбулась 24-25 листопада в режимі відеоконференції.

Як ідеться в повідомленні, очільник українського представництва у ТГК Леонід Кравчук висловив Росії рішучий протест через порушення режиму тиші на Донбасі, внаслідок якого від кулі російського снайпера 24 листопада загинув військовий 72-ї бригади ЗСУ.

"Глава української делегації зажадав від представників РФ розслідування цього злочину та покарання винних", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Стало відоме ім’я бійця ЗСУ, який загинув на Донбасі 24 листопада (Фото, Відео)

Українська делегація в ТГК також домагається від Росії офіційної позиції щодо плану з врегулювання ситуації на Донбасі та проведення до кінця ще цього року зустрічі глав держав-учаниць Нормандського формату.

"Л. Кравчук принципово вимагає від російської сторони як учасника ТКГ взяти на себе політичну відповідальність та офіційно визначити свою позицію щодо необхідності виконати домовленості, досягнуті на вищому рівні у Парижі у 2019 році, до кінця цього року. Проведення до кінця поточного року нової зустрічі на вищому рівні у Нормандському форматі, яка б підбила підсумки спроб виконати домовленості, досягнуті за результатами Паризького саміту у грудні 2019 року та обговорити плани щодо подальшого їх виконання, - ось який вихід пропонує українська делегація в ситуації, що склалася", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Кравчук сказав, що було б, якби Україна погодилась виконувати вимоги Росії щодо Донбасу (Відео)

Крім того, Україна ініціювала позачергове засідання ТГК наступного тижня для термінового вирішення питання обміну полоненими та припинення самопроголошеними "ДНР" і "ЛНР" блокування перетину цивільними лінії розмежування на Донбасі.