Україна на Мінських переговорах озвучила нову ініціативу

Фото – bbc.com

Україна пропонує масштабне розмінування Донбасу.

Як повідмоляє українська делегація у Тристоронній контактній групі на своїй офіційні сторінці у Фейсбук, 17 березня в ході засідання ТКГ у режимі відеоконференції Україна запропонувала провести масштабне розмінування на Донбасі перед Великоднем.

За ідеєю заступника голови української делегації Олексія Резнікова, почати процес розмінування Україна пропонує з кладовищ та інфраструктурних об’єктів біля лінії розмежування.

“Згідно з заявою координатора підгрупи з безпеки Глави СММ ОБСЄ Посла Х.Чевіка механізм протимінної діяльності та проект документу щодо розмінування 19-ти нових ділянок на лінії розмежування, попередньо узгоджених під час Паризького саміту, готовий.

О.Резніков запропонував напередодні Великодніх свят спільно здійснити два кроки:

- почати процес «гуманітарного розмінування», а саме: розмінування ділянок, на яких знаходяться кладовища, об’єкти інфраструктури (водо-, газо- та електропостачання, тощо), на яких системно проводяться регламентні та інші види робіт;

- розблокувати роботу КПВВ "Щастя" та "Золоте", - йдеться в повідмоленні.

Тепер Україна чекає відповіді РФ на свою ініціативу.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі заплановане у режимі відеоконференції на 31 березня.