Україна може врятуватися від війни з Росією: політолог назвав умову

Олег Саакян. Фото з відкритих джерел

Росія ніколи не піде війною на Україну, якщо ціна такої війни для Росії стане непосильною. Для цього Україна має зберігати внутрішній спокій і планомірно посилювати свою обороноздатність.

Про таку умову уникнення нового військового вторгнення РФ в Україну політолог Олег Саакян заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

“Йде залякування війною, і воно у всій риториці Кремля. Воно триватиме. Насправді ризики дуже серйозні. І багато в чому те, наскільки Росія далеко готова зайти, залежить від того, наскільки ми готові оборонятися і наскільки ми сильні. У нашому випадку очевидно, що Росія більша, у неї більше населення, більша військова міць, тому наша задача – стати не по зубах Росії, щоб ціна війни з Україною, ціна окупації стала для Росії гнітючою і неможливою, просто смертельною. У такому разі Росія не зможе скористатися. У всіх інших випадках, якщо ми дамо слабину, якщо буде внутрішня дестабілізація або накладання цілої низки криз чи якісь інші внутрішні катаклізми, Росія цим скористається”, – сказав Саакян.

Політолог зазначив, що для Кремля війна – це звичний інструмент, який Росія використовувала століттями. Тому порятунок України від нової розв’язаної Росією війни – в укріпленні України.

"Вся історія Росії показує, що для них війна не є чимось екстремальним. Це для нас в Україні, коли ми говоримо про війну, - це жахлива екстремальна ситуація. Для Росії війна - це інструмент просування своїх інтересів, і вона має просто ціну, а не цінність. Вони використовують ці війни за потребою. Тому вони не погребують воювати. Це розуміють у світі. Тому блеф та шантаж Росії частково діють. Для Росії війна - це інструмент, який вона готова долучити, але вони намагаються досягти саме геополітичних цілей. Зараз, мені здається, Україні треба зміцнюватися і готуватися максимально", - наголосив політолог Олег Саакян.