Україна має сама вирішувати, коли у війні з РФ давати шанс дипломатії – голова ОБСЄ

Збігнєв Рау. Фото – WYBORCZA.PL

Україна як жертва агресії Росії має сама вирішувати, коли і на яких умовах вести переговори з агресором.

Про це заявив чинний голова ОБСЄ, глава МЗС Польщі Збігнєв Рау під час сесії Парламентської асамблеї ООН у Бірмінгемі, передає “Укрінформ“.

“Яка тут роль дипломатії? Моя відповідь: це залежить від жертви, вона має вирішувати, коли і за яких обставин, на яких умовах вона готова вести переговори з агресором. Українці платять прямо зараз найвищу ціну за їх незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Це їм вирішувати, коли дипломатії має бути надано шанс”, – сказав Рау.

За словами чинного голови ОБСЄ, важливо спочатку усвідомити, "яким є справжнє обличчя цієї війни".

"У нас є агресор, і у нас є жертва. Агресор не має права робити те, що він робить. Для агресії немає жодних виправдань з точки зору міжнародного права. Жертва має усі права на самооборону. Жертва має усі права очікувати підтримку та допомогу з боку тих, хто переконаний, що міжнародне право має бути в основі міжнародних відносин", - додав він.

Читайте також: Безсмертний назвав проблему, що не дає ЗСУ ще ефективніше захищати Україну і Європу від РФ (Відео)

Рау зазначив, що зобов’язання усіх дипломатів, у тому числі в ПА ОБСЄ – "чекати, коли українська сторона покличе".

"Коли вони (українці – ред.) будуть готові і вирішать, що з точки зору їх національних інтересів потребуються дипломатичні зусилля і наше втручання – тоді ми повинні бути готовими відреагувати", - сказав чинний голова ОБСЄ.

Читайте також: “Для Путіна це остаточний крах”, – Клімкін сказав, чим Україна може “добити” Кремль (Відео)

24 лютого Росія розпочала неспровоковане вторгнення в Україну та продовжила війну, що розпочала проти України ще 2014 року. Війська РФ обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет.

Сили оборони України чинять героїчним опір російським загарбникам.