Україна має календарний план проведення виборів на окупованому Донбасі

Вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбулися за законами України лише після того, як Росія поверне Україні контроль над наразі окупованими частинами україно-російського кордону. На цьому наголосили представники України в ході зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську, проведеної 25 червня в режимі відеоконференції.

Як повідомляє сайт Президента України, українська сторона у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи на цих переговорах у Мінську представила свій календарний план проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Про подробиці цього плану Офіс Президента України не повідомляє, однак наголошує, що такі вибори можуть відбутись тільки за українським законодавством.

“У межах робочої групи з політичних питань українська делегація надала сторонам консультацій календарний план підготовки та проведення місцевих виборів у встановлений законодавством термін.

Укотре було наголошено на можливості проведення виборів в ОРДЛО України виключно після всеосяжної деескалації, виведення іноземних військових підрозділів та техніки, роззброєння незаконних збройних формувань і відновлення контролю з боку уряду України над державним кордоном у зоні конфлікту.

Радники української делегації в ТКГ – представники окремих районів Донецької та Луганської областей України у політичній групі взяли активну участь у цих консультаціях”, – дослівно сказано на сайті Президента України.

Читайте також: “Слуга народу”: місцеві вибори в Україні восени точно будуть, не виключено, що й на окупованому Донбасі також (Відео)

Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні мають відбутись у жовтні цього року.

Читайте також: Нове представництво України на переговорах у Мінську назвало умову проведення виборів на окупованому Донбасі

Раніше в Офісі Президента не виключали, що ці вибори можуть відбутись і на території ОРДЛО за умови виходу звідти російських окупаційних військ.