Україна готує спецоперацію з порятунку українських захисників “Азовсталі”

Фотоколаж – УП

Україна домагається письмового погодженого плану спецоперації з порятунку українських захисників. “Азовсталі”, Наразі йдеться про виведення звідти 38-ми важко поранених українських бійців.

Про це повідомила віце-прем’єр України Ірина Верещук, інформує сайт Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Як ідеться в повідомленні, посередником у переговорах щодо спецоперації порятунку є Туреччина. До спецоперації, яка передбачатиме кілька етапів, також залучені ООН і Міжнародний Червоний Хрест.

"Ми почали новий раунд перемовин навколо дорожньої мапи спецоперації. Починаємо з важкопоранених. Є Червоний Хрест, вони сьогодні зустрічаються із росіянами. Провели з ними (МКЧХ – ред.), а також із ООН, перемовини і дали їм мандат. Ми хочемо, щоб був підписаний документ: як саме відбуватиметься евакуація з "Азовсталі", готуємося до підписання", - заявила ввечері 12 травня Ірина Верещук.

Вона уточнила, що на комбінаті "Азовсталь" у Маріуполі тримають оборону не тільки бійці "Азова". Там також є і солдати та офіцери ЗСУ, Нацполіції, прикордонники.

Читайте також: Сергій Притула: “Те, що ми бачимо по Маріуполю, може бути по багатьох ділянках фронту” (Відео)

Нових повідомлень про результат переговорів від Ірини Верещук наразі немає.