Україна готова вполовину знизити ціну транзиту газу для РФ

Фото -UNSPLASH

Україна пропонує Росії знижку в 50% за транзит до Європи газу, що його “Газпром” може постачати понад угоду.

Про це президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю bloomberg, пише “Економічна правда“.

За словами Зеленського, таку знижку на транспортування газу українською ГТС Україна пропонує всім транспортерам задля подолання дефіциту газу в Європі. Для Росії ця знижка може бути застосована на транспортування газу, який “Газпром” вирішить постачати в Європу додатково до щоденних 40 млрд кубометрів, прописаних в угоді.

"Україна пропонує цю додаткову потужність всім потенційним транзитним країнам. Ми б хотіли бачити в якості замовників європейські компанії, але і у Газпрому є додаткові потужності. А з урахуванням знижки в порівнянні з нинішнім транзитним тарифом, можу припустити, що ця знижка складе 50%", - сказав Президент України.

Зеленський сказав, що Україна обговорює пропозицію з транспортування газу з Берліном і Брюсселем.

"Ми очікуємо, що вони незабаром зроблять кроки з приводу практичних переговорах з цього питання, який, безумовно, важливий для всієї Європи", - сказав президент. 

За його словами, Україна зі свого боку гарантує транзит, гарантує спеціальні антикризові умови для транзиту понад обумовлених обсягів.

У російському "Газпромі" таку пропозицію України наразі ніяк не коментують.

Читайте також: Перша нитка “Північного потоку-2” готова подавати російський газ 

Нагадаємо: секретар РНБО Олексій Данілов 22 жовтня заявив, що Україна готова прокачувати додатково 55 мільярдів кубів газу до ЄС понад ті 40 мільярдів кубометрів, які має качати "Газпром", відповідно до транзитного контракту. Також Україна допоможе Молдові певним обсягом газу.

Радниця міністра енергетики Лана Зеркаль заявила, що по "Північному потоку-2" готові прокачати до кінця року 5,6 млрд кубометрів, а ГТС України могла б і 11.

Читайте також: Путін готовий пустити газ “Північним потоком-2” наступного дня після дозволу Німеччини

Компанія Nord Stream 2 AG повідомила, що перша нитка російського газопроводу "Північний потік-2" заповнена технічним газом і готова до транспортування палива.

Для початку постачання газу з РФ проєкту необхідна сертифікація в якості незалежного оператора транспортної системи.

Заявку на цю сертифікацію від компанії Nord Stream 2 Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало 13 вересня.