Україна планує перевершити країни Євросоюзу за показником скорочення шкідливих викидів в атмосферу

Україна до 2030 року планує зменшити шкідливі викиди на 65%, тоді як ЄС запланував зменшити їх на 55% за цей же час.

Про такі амбітні плани України Перший віце-прем’єр-міністр України Олексій Любченко заявив на зустрічі з Комісаром Європейської Комісії з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом, повідомляє “Урядовий портал”.

“Перший віце-прем’єр-міністр України зазначив, що рівень амбіцій України у кліматичній політиці більш глобальний, ніж в ЄС. Зокрема, заплановано зменшити викиди на 65% до 2030 року, у той час, як амбіція ЄС обмежується 55%”, – йдеться в повідомленні.

Під час зустрічі Олексій Любченко і Віргініюс Сінкявічюс порушили актуальні для України питання щодо відновлення лісів, утилізації вживаних авто, що ввозяться з ЄС, а також загрози для екологічної ситуації в Європі через збільшення споживання вугілля.

"Кліматично нейтральна Європа – наша спільна мета…  У цьому контексті особливу увагу слід звернути на нинішню ситуацію з цінами на газ. Зловживання з цінами збільшують споживання вугілля і спотворюють ціни на викиди в рамках Системи Торгівлі Викидами", - заявив Олексій Любченко.