Україна дозволила до застосування на своїй території третю вакцину від Covid-19 (Відео)

Поруч із AstraZeneca та Pfizer вакцинувати українців від Covid-19 тепер можна буде і китайською вакциною Sinovac Biotech.

Про реєстрацію в Україні китайської вакцини від коронавірусу повідомив сьогодні на брифінгу заступник глави МОЗ України Ігор Іващенко.

“МОЗ прийняло рішення про державну реєстрацію екстреного медичного застосування вакцини для профілактики Covid-19 виробництва компанії Sinovac, яка називається CoronaVac. Це рішення було прийнято Міністерством охорони здоров’я на основі вивчення матеріалів, а саме: реєстраційних посвідчень, матеріалів, які були надані виробником щодо автентичності їх, а також проведення аналізу “користь/ризик” та клінічних досліджень щодо безпечності застосування вакцини”, – сказав Іващенко.

Читайте також: Стало відомо, яку вакцину від Covid-19 отримає Україна: препарат ще на стадії випробування

Нагадаємо, що угоду про постачання вакцини Sinovac Україна уклала з китайським виробником ще до того, як ця вакцина пройшла всі стадії випробування.

Читайте також:Ефективність вакцини від Covid-19, яку купує Україна, не дотягує до 60% 

З'являлись дані, що її ефективність нижча за 70%, тоді як в угоді Україна заявляла про закупівлю вакцини, ефективністю не нижчою за 70%.Глава МОЗ заявляв, що якщо кінцеві дослідження покажуть недостатню ефективність китайської вакцини, то Україні відмовиться від її закупівлі.

Читайте також: Глава МОЗ пояснив ситуацію з купівлею Україною вакцини від Covid-19, ефективність якої нижча за 70% (Відео)

Після третьої стадії випробування вакцини Sinovac у Туреччині на початку березня виробники заявили, що ефективність цієї вакцини вища за 80%.

Читайте також: Виробник заявляє, що остаточна ефективність китайської вакцини CoronaVac становить 83,5%