Україна досягла критичного показника Covid-19: глава МОЗ сказав, що буде далі з карантином (Відео)

У разі подальшого зростання рівня захворюваності на коронавірус Україна буде діяти, відповідно до передбаченого раніше постановою Кабміну плану: карантин будуть посилювати в тих регіонах, де зростає кількість хворих на Covid-19.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Він підтвердив, що Україна вже досягла критичного показника Covid-19 у 60 хворих на сто тисяч населення, що був визначений постановою Кабміну як межа, після якої має бути посилення карантину.

“На ранок 3 липня цей показник становить 59,7”, – сказав міністр.

Читайте також: Україна впритул наблизилась до показника, після якого треба посилювати карантин (Відео)

Глава МОЗ пояснив, що передбачений постановою Уряду показник розраховували станом на 22 червня для того, щоб знати, чи безпечно проводити в Україні ЗНО.

“Якби показник числа заражених перевищив 60, то ми б ухвалювали рішення про перенесення ЗНО”. – сказав Максим Степанов.

Далі, пояснив міністр, МОЗ і Кабмін будуть діяти в рамках запровадженого в Україні адаптивного карантину: заходи будуть посилювати чи послаблювати рішеннями місцевої влади залежно вд рівня захворюваності на коронавірус у конкретних регіонах чи населених пунктах.

“Ми знаходимося в умовах адаптивного карантину, коли в залежності від епідситуації в тому чи іншому регіоні приймаються конкретні обмежувальні заходи або пом’якшуються обмежувальні заходи. Є загальні обмежувальні заходи, які стосуються правил поведінки:– користування масками, антисептики, соціальна дистанція, проведення різних заходів за кількістю осіб”, – пояслив очільник МОЗ.