Україна через 2 тижні отримає першу вакцину від Covid-19 і почне щеплення – МОЗ (Відео)

Україна буде просити COVAX про більшу кількість вакцин Pfizer.

Уже в середині лютого Україна в рамках глобальної ініціативи COVAX отримає першу партію вакцини від Covid-19 і почне щеплення.

Про це заявив сьогодні на брифінгу заступник глави МОЗ України Ігор Іващенко.

“Україна розпочне вакцинацію у лютому, а вже за два тижні отримає вакцини”, – заявив заступник міністра.

За словами Іващенка, це буде вакцина “Pfizer”-“Biontech”, 117 тисяч доз якої Україна має отримати в середині лютого. Вакцину від німецької фармацевтичної компанії “BioNTech” та її американського партнера “Pfizer” Україна проситиме і надалі в рамках глобальної ініціативи COVAX. Відповідние клопотання Україна подасть у середині лютого.

"До 14 лютого передбачається, що Україна буде надавати додатковий запит щодо збільшення кількості вакцин виробництва компанії Pfizer, які заплановано отримати у 2 кварталі 2021 року", - сказав заступник глави МОЗ України Ігор Іващенко.

Читайте також: Україна отримає вакцину Pfizer-BioNTech від Covid-19 – у ЄС привітали рішення COVAX

За словами заступника міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Ігоря Іващенка, Україна має можливості забезпечити холодовий ланцюг для вакцини "Pfizer"-"Biontech", яка вимагає для свого збереження температуру нижче 70-ти градусів за Цельсієм.

Читайте також: Розробники заявили про прорив у винайденні вакцини від Covid-19: ефективна на 90%

Нагадаємо, що вакцина проити коронавірусу від німецької фармацевтичної компанії "BioNTech" та її американського партнера "Pfizer" була першою офіційно зареєстрованою в світі. Її розробники заявили про ефективність вакцини на рівні 90%.

Читайте також: Великобританія першою в світі одобрила нову вакцину від Covid-19 і заявила про початок масового щеплення

Саме цією вакциною Великобританія першою в світі 8 грудня 2020 року почала масову вакцинацію від коронавірусу.

Читайте також: Укол у плече і наступний: Великобританія показала старт масового щеплення від Covid-19 (Відео) 

Більше про вакцини і щеплення в Україні від коронавірусу - у прямій мові Ігоря Іващенка у повній версії брифінгу заступника міністра охорони здоров'я України.