“Ухвалення мораторію на валютні кредити – спільна невеличка перемога”, – нардеп

imagesВерховна Рада сьогодні, 3 червня, ухвалила мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення валютних кредитів.

Читайте також. Житло за валютні кредити не забиратимуть – рішення ВР

З метою підтримки українських громадян, які мають невиконані зобов’язання за договорами валютних кредитів, укладеними з фінансовими установами та банками, убезпечення їх від виникнення скрутної фінансової ситуації необхідно ввести мораторій на стягнення майна позичальників. Про це 3 червня заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності свободівець Олексій Кайда. Він виступав у парламенті під час обговорення законопроекту № 4953 «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Парламентар повідомив, що профільний комітет на засіданні розглянув законодавчу ініціативу та одностайно підтримав ідею введення мораторію. Він підкреслив, що десятки тисяч українців, які отримали валютні кредити, постраждали від різких курсових коливань і знецінення національної валюти.

Читайте також. “Потрібне підґрунтя для створення парламенту, здатного на реформи в Україні”, – нардеп

- Через це багато родин зараз не мають можливості обслуговувати кредитні зобов'язання за споживчими кредитами в іноземній валюті. Натомість банки масово примусово відбирають у таких боржників майно, викидаючи людей із неповнолітніми дітьми на вулицю і забираючи засоби до існування. Тому з метою захисту і підтримки таких громадян необхідно ухвалити мораторій на примусове відчуження майна, - наголосив парламентар.

Після обговорення та висловлення пропозицій народні депутати затвердили в цілому законопроект «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Читайте також. Люструвати більше 10 чиновників ОДА і керівників структур обласного рівня вимагає нардеп з Тернополя

Врешті, спілкуючись з валютними позичальниками та активістами біля Верховної Ради, народний депутат Олексій Кайда подякував людям за їхню позицію. Свободівець зазначив, що ухвалення мораторію - це спільна невеличка перемога, за якою далі стоятиме кропітка праця для вирішення ситуації з валютними кредитами.

- Завтра відбудеться друге засідання робочої групи за участі народних депутатів, представників Мінфіну, Нацбанку, асоціацій банківських і фінансових установ, громадськості, на якому ми працюватимемо над виробленням спільної позиції та оптимальних шляхів розв'язання проблеми для того, аби допомогти десяткам тисяч українців, - наголосив націоналіст.