Угорщина підтримає Асоціацію лише за умови утворення угорської автономії на Закарпатті

І така Угорщина вже у ЄС? Фото: zakarpattya.net.ua
І така Угорщина вже у ЄС?
Фото: zakarpattya.net.ua

Україна може розраховувати на підтримку представників Угорщини в підписанні асоціації з ЄС лише за виконання певних умов.

Про це в ході політичного форуму угорської радикальної партії “Йоббік”, який пройшов на Закарпатті , заявив депутат Європарламенту Бейла Ковач, пише Закарпаття Онлайн.

За його словами, по-перше, Україна повинна беззаперечно виконувати “Закон про основи мовної політики”.

Зазначимо , що з вересня 2012 року у Берегове та Берегівському районі Закарпатської області у вересні надали угорській мові статус регіональної. Закон про мови був ухвалений парламентом України 3 липня 2012 року.

“По-друге, (підтримка можлива за умови) негайного створення Притисянського округу на території Закарпатської області, з включенням туди населених пунктів, де переважає угорськомовне населення”, – додав депутат Європарламенту.

У свою чергу лідер партії “Йоббік” Габор Вона розкритикував офіційний Будапешт, який, на його думку, недостатньо піклується про закордонних угорців. Габор Вона повідомив, що за цей рік він отримав величезну кількість скарг від закарпатських угорців, особливо щодо перетину українсько-угорського кордону.

За словами лідера партії, за останні 3 роки через слабкість і нерішучість угорських дипломатів у вирішенні проблем угорців Закарпаття не був досягнутий навіть мінімальний прогрес.

Крім того глава кабінету національної політики “Йоббік” Іштван Савой пообіцяв лобіювати надання додаткової фіндопомоги угорській гімназії в Берегово та інших навчальних закладів на Закарпатті з угорською мовою навчання.

Як відомо, навесні 2014 року в Угорщині відбудуться парламентські вибори, участь у яких швидше за все приймуть і закарпатці, які мають українське і угорське громадянство. Вони будуть матимуть право віддати свої голоси тільки за партійні списки, а не за окремих кандидатів. Таким чином угорська партія “Йоббік” є першою угорською партією, яка почала неприкриту політичну агітацію на території України.