Угоду з Грецією досягнуто – Меркель обіцяє грекам нові фінансові вливання

Греція -статуя і прапор країниПри цьому списувати борги Греції кредитори і Євросоюз не збираються.

Угоду з Грецією досягнуто, умови для початку переговорів щодо нового пакету допомоги обговорені. Про це заявила на прес-конференції в Брюсселі канцлер Німеччини Ангела Меркель, передає “ТАСС“.

“Ми відкрили шлях до нової допомоги”, – зазначила канцлер. Вона підкреслила, що є всі умови для початку переговорів за програмою допомоги Греції в рамках Європейського стабілізаційного механізму (ESM).

Обсяг передбачуваної допомоги в підсумку може скласти від 82 до 86 млрд євро на 3 роки.

Глава уряду ФРН уточнила, що “Єврогрупа готова домовитися про додаткові заходи у разі необхідності”, проте списання боргів кризової держави при цьому не стоїть на порядку денному.

“Загалом і в цілому: переваги переважують недоліки (в угоді по Греції), – зазначила вона. – Я думаю, Греція отримує шанс повернутися на шлях зростання”. “Я виходжу з того, що це вийде”, – сказала Меркель.

Вона також зазначила, що необхідно краще використовувати існуючі можливості для приватизації в Греції.

Греція погодилася на створення фонду в 50 млрд євро для гарантування третьої програми допомоги, заявив за підсумками саміту зони євро голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум.

“Цільовий розмір фонду, в якому будуть акумульовані активи Греції, буде становити 50 млрд євро, і він буде базуватися в Греції”, – сказав він.

“Буде створений фонд, в який будуть передані кошти, які потім будуть монетизовані шляхом їх приватизації або комерційного використання. Фонд буде спрямований на вирішення боргової проблеми або скорочення боргу, також він може бути використаний для рекапіталізації банків”, – сказав Дейсселблум.

“Проблема рекапіталізації банків – це одна з ключових проблем, з якими нам доведеться зіткнутися після завершення формування програми допомоги. На це буде потрібно близько 25 млрд євро, тобто 50 відсотків коштів фонду”, – сказав він.

Єврокомісія забезпечить інвестиції в економіку Греції на рівні 35 млрд євро, заявив за підсумками саміту зони євро голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

“Єврокомісія задоволена, що вона зможе реалізувати свій проект про забезпечення інвестицій в реальну економіку Греції на рівні 35 млрд євро”, – сказав Юнкер.