Ручку після історичного підпису Байден подарував українці: що дає Україні закон США про ленд-ліз (Відео)

Момент підписання Байденом закону про ленд-ліз для України. Справа на фото – Вікторія Спартц

Після ленд-лізу у час Другої світової війни вдруге в своїй історії цю процедуру США застосували для України, яка обороняється від російського агресора. Історичний підпис під прийнятим минулого тижня відповідним законом поставив 9 травня Президент США Джо Байден.

Як повідомляє 5 канал, ручку, якою підписував закон, Байден символічно подарував Вікторії Спартц – першій в історії етнічній українці, обраній до Конгресу США. 

Сумнівів у необхідності ленд-лізу для України у її обороні від армії РФ у США немає.

"Ховатися від агресії вийде дорожче", - заявив у ході підписання Президент США Джо Байден.

За повідомленням Фактів ICTV, після підписання закону у США є 60 днів, щоб визначитись із переліком зброї для України. Однак такий список у США є вже давно. Це значно спростить і прискорить отримання Україною зброї, яка необхідна ЗСУ для відбиття атак армії РФ.

За зброю, яку Сполучені штати Америки нададуть, Україні зараз платити не доведеться. Процедура ленд-лізу передбачає або оплату за зброю після перемоги або ж повернення озброєння, що вціліло під час його застосування у війні.

Як президент США Джо Байден підписував історичний закон про ленд-ліз для України - у повній версії відео "Голосу Америки українською".