Учені зі Швейцарії винайшли прозорі медичні маски і джинси, котрі захищають від вірусів (Фото)

Фото: wallhere.com

А якщо бути точнішим, то швейцарські фахівці із компанії HeiQ розробили Viroblock – плівку, яка при нанесенні на джинси “хапає” віруси і знищує їх за 30 хвилин.

Розробку вже успішно випробували на джинсовій тканині і готують антивірусну колекцію, пише Dazed

За словами розробників, над даною технологією Viroblock почали працювати ще в 2013 році, а пандемія тільки прискорила дослідження. 

Спочатку хотіли спеціальне покриття наносити на захисні маски, однак потім у компанії вирішили об’єднатися з дизайнерами і випустити антивірусну джинсову колекцію. 

Viroblock – це тонка плівка, якою покриваються джинси. Творці стверджують, що оброблена поверхня “хапає” віруси і знищує їх протягом півгодини. 

Джинси з Viroblock навіть можна прати в делікатному режимі до 30 разів. Потім тканина втрачає ефективність. 

Також раніше повіломлялося, що вчені зі Швейцарської федеральної лабораторії матеріалознавства і технологій розробили прозорі медичні маски.

Фото: gizmodo.com

Нові маски зроблені з унікального матеріалу – органічної біомаси. Тепер маски не будуть “знеособлювати” лікарів, а люди з проблемами слуху зможуть вільно розрізняти міміку медиків.

 Також ці маски не приховують обличчя і в них легко дихати, пише Gizmodo. 

Над технологією нового матеріалу дослідники працювали два роки. В результаті їм вдалося створити спеціальну органічну біомасу – тисячі ультратонких ниток полімерних волокон. Матеріал фільтрує повітря так само, як і звичайна медична маска. 

Новий виріб отримав назву HelloMasks. 

Як розповіли експерти, нові маски не будуть “знеособлювати” їхніх носіїв. До того ж прозорі маски оцінять особи з проблемами слуху – вони зможуть спокійно розрізняти міміку лікарів. У лікарні прозорі маски надійдуть до 2021 року, інформує ua.korrespondent.net.