Участь у загонах територіальної оборони прирівнюється до військової служби – Міноборони

 indexЗаступник міністра оборони України Ігор Кабаненко роз’яснив завдання загонів територіальної оборони та процедуру вступу й проходження служби у ТрО.

“Отримав ряд запитань по територіальній обороні. Спробую іх коротко “розкласти по полочкам”:

1. Що таке ТрО?
Згідно із законодавством України ТрО – це система загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів. Основні завдання ТрО: охорона та захист державного кордону, важливих об’єктів і комунікацій, забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, боротьба з диверсантами і антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями.

2. Які контакти з ТрО?
В обласних військкоматах громадяне-патріоти можуть добровільно записатися у військові частини ТрО.

3. Який статус частин ТрО?
Військові частини ТрО належать Збройним Силам Украіни. В них діють військові норми і статути, тобто, це військова служба. Добровольці можуть прийти служити по мобілізації або за контрактом (на вибір).

4. Які пільги служби в ТрО по мобілізації?
Зараз діє пакет пільг і соціальних гарантій по мобілізації (наприклад, збереження місця роботи, посади та середнього заробітку, одноразова грошова допомога, врегульовано питання збереження права на підприємницьку діяльність, не припиняється виплата пенсій і інше). Крім цього, в першому читанні вже прийнятий законопроект 4785, яким передбачені кредитні канікули, поновлення студентів у ВНЗ після демобілізації і інше.

5. Які обмеження для служби в ТрО?
Головні обмеження стосуються судимості, стану здоров'я (не повинно бути не сумісних зі службою захворювань) і віку (він збільшений для рядових, сержантів до 50, молодшим офіцерам - до 55 років. Жінкам - до 50 років)", - написав І.Кабаненко на своїй сторінці у Фейсбук.

Нагадаємо, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. №415-р введено додаткову посаду заступника Міністра оборони України. На цю посаду розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. №416-р призначено І.Кабаненка.