Учасник ТКГ назвав площу території, яку РФ окупувала на Донбасі після підписання Мінських угод (Відео)

Денис Казанський фото – Фейсбук

Від часу підписання Мінських угод у вересні 2014 року російські окупанти не перестають порушувати ці угоди і захопили на Донбасі 1700 квадратних кілометрів, які, за Мінськими угодами, мають бути підконтрольні України.

Про це заявив в інтерв’ю “5 каналу Денис Казанський – український журналіст і учасник Тристоронньої контактної групи в Мінських переговорах як представник Донецької області.

“Є лінія розмежування, яка встановлена Мінськими угодами. Це було встановлено Мінським меморандумом від вересня 2014 року. З тих пір російські найманці, оці проксі “ДНР” і “ЛНР”, … в України захопили додатково 1 тисячу 700 квадратних кілометрів, включаючи міста Дебальцеве, Вуглегірськ”, – сказав Казанський.

Він наголосив, що всі заяви Кремля і окупаційної влади самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” про те, що Україна начебто не хоче виконувати Мінські угоди, – це брехня і маніпуляції російської пропаганди. Росія про це заявляє, щоб прикрити свою військову агресію і не йти на виконання Мінських угод та виконання законних вимог України, в тому числі під час переговорів у Мінську.

“Наша позиція така: якщо ми кажемо про виконання Мінських угод, то, будь ласка, давайте ви повернетесь на ту лінію розмежування, яка передбачена Мінськими угодами – відійдіть… І саме та сторона каже, що вона не буде це виконувати. То, відповідно, вся відповідальність за порушення Мінських угод лежить на Росії і на її сателітах. І це не просто порожні слова. Я реально кажу, в якому місці вони її порушують”, –  сказав Денис Казанський.

Читайте також: Стали відомі імена двох нових представників ОРДЛО, які братимуть участь у Мінських переговорах

Більше подробиць – у повній версії інтерв’ю Дениса Казанського 5 каналу.