Убили свої? Що відомо про загибель журналістів з РФ, які знімали фільм про ПВК “Вагнера” в ЦАР (Відео)

ф2Журналістів з Росії могли убити російські найманці ПВК “Вагнера”, щоб світ не дізнався про незаконну військову діяльність російських “іхтамнєтів” по всьому світу, зокрема, і в ЦАР. До такої версії загибелі Орхана Джемаля, Олександра Расторгуєва та Кирила Радченка схиляються експерти.

Трьох російських журналістів, які знімали викривальний фільм про російських найманців, розстріляли на блокпосту в Центральноафриканській республіці. Цьому є свідки, які вже почали говорити, і виявилось, що нападники, які перед розстрілом допитували журналістів, говорили зрозумілою для росіян мовою.

Читайте також: Приватна армія Путіна: СБУ встановила факти участі ПВК «Вагнера» в анексії Криму та у війні на Донбасі (Відео)

ПВК “Вагнера” – це фактично приватна армія Путіна, яка виконує завдання Президента РФ і його найближчого оточення в країнах, куди офіційно російська армія ввійти не може. “Іхтамнєт” – це вислів, що став збірною назвою російських найманців, які загарбували український Крим і починали війну на Донбасі, в тому числі брали участь у боях під Іловайськом і Дебальцевим.

Читайте також: В один день під Дебальцевим загинули 14 «іхтамнєт»: нові докази СБУ участі російських найманців у війні на Донбасі (Відео)

Тепер широко відомо про присутність “іхтамнєтів” у Сирії і з’явились дані, що російські найманці приватної військової компанії “Вагнера” є і в Центральноафриканській республіці, хоч Росія офіційно стверджує, що в цю країну надсилала лише зброю і цивільних інструкторів.

Читайте також: «Путін просто пожертвував своїми людьми»: військовий експерт проаналізував розгром «іхтамнєтів» у Сирії

Російські журналісти Орхан Джемаль (журналіст), Олександр Расторгуєв (режисер) і Кирило Радченко (оператор) були убиті в ЦАР 30 липня, коли їхали знімали копальні золота і діамантів, які начебто передали взамін на “наведення порядку” в ЦАР близькому до Кремля мільярдерові “кухареві Путіна” Євгену Пригожину, якому й належить ПВК “Вагнера”.

Ввечері 30 липня машину журналістів зупинили на дорозі біля міста Сібю.

Як повідомляє видання Сorbeau new з посиланням на водія, якому пораненому вдалося втекти з місця розстрілу, машину з російськими журналістами розстріляли не відразу. Спершу, заявив водій, із ними говорили. При цьому російські журналісти розуміли мову спілкування. Водій не знає, що це була за мова, але точно не місцева і не французька.

ЗМІ Центральноафриканської республіки Palmarescentrafrique.com опублікувало страшне  фото убитих. Голавний редактор “Центру управління розслідуваннями”, від якого працювати трьоє розстріляних журналістів, Андрій Коняхін упізнав на змінку тіла Орхана Джемаля і  Олександра Расторгуєва, стверджує The Bell.

Убиті через розслідування про ПВК "Вагнера" російські журналісти Орхан Джемаль і Олександр Расторгуєв. ФОто - Palmarescentrafrique.com
Убиті через розслідування про ПВК “Вагнера” російські журналісти Орхан Джемаль і Олександр Расторгуєв. ФОто – Palmarescentrafrique.com

Читайте також: Розгром ПВК «Вагнера» в Сирії не перший — є нові дані про Донбас

Чимало експертів впевнені, що трьох російських журналістів у ЦАР могли убити”свої” – російські найманці, які не хотіли, щоб їх незаконна військова діяльність стала відомою.

Читайте також: Розгром ПВК «Вагнера» в Сирії 7 лютого: СБУ заявила про 80 загиблих. Встановлені особи (Відео)

Так, російський журналіст кримськотатарського походження заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв впевнений, що ліквідовувати трьох російських журналістів в Африці було вигідно лише тим, хто міг стати “героями” їх фільму, тобто вагнерівцям.

Більше про вбивство трьох російських журналістів – у відео Om TV.