УБОЗівець з Тернопілля зі сходу привіз кошеня, а його колега – цуценя (Фото, Відео)

оснІз зони АТО живими і неушкодженими повернулися 45 тернопільських правоохоронців і 50 добровольців із спецбатальйону «Тернопіль» 7 вересня.

На Театральному майдані обласного центру їх зустрічали рідні, колеги, пересічні тернополяни під оплески і вигуками «Дякуємо!», «Молодці!».

Читайте також. Тернополянам покажуть стрічку про справжніх героїв і покидьків, які ганьблять Українську армію

– У наших хлопців – бойовий дух на надзвичайно високому рівні, – каже заступник начальника УМВС України в Тернопільській області Руслан Балик. – Вони готові при потребі знову їхати у зону АТО, хоча не з чужих слів знають усі тамтешні реалії.

Ротація правоохоронців відбувається щомісяця, та дехто із бійців провів у зоні АТО всі два, - добровольці самі зголошувалися на повторне перебування, та й на цьому не вважають свій обов’язок виконаним. Сміливці переконані, що повна перемога буде лише тоді, коли схід буде визволеним, а ворог вигнаним. Зізнаються, що, їдучи додому, відчували почуття провини перед побратимами, які залишилися у зоні АТО. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області 8 вересня.

Читайте також. Тернопілля: колеги допомагають родинам правоохоронців, які несуть службу в зоні АТО (Фото)

- Нам довелося побувати на передовій, - розповідає командир зведеного загону УМСВ України в Тернопільській області Казимир Попіль, – несли службу неподалік Первомайська. Головне, що додому повернулися у тому ж складі, в якому вирушали на схід.

За час несення служби тернополяни здружилися з бійцями з інших батальйонів. Це й не дивно, адже ніде так не цінуєш надійне плече побратима, як на війні. А дехто за сотні кілометрів від дому знайшов собі вірних друзів і серед чотирилапих.  Убозівець з Тернопільщини Андрій Мацьо зі Сходу привіз кошеня, а його колега Петро Демборинський - цуценя.

Читайте також. “Один досвідчений вояк із батальйону “Збруч” вартує багатьох 18-річних сопляків”, – підполковник Ігор Дрозд

- Кішечку звати Попасна, як місто поблизу якого ми несли службу, - розповідає Андрій. – Прийшла до нас ще кошеням і одразу вистрибнула мені на плече. З того часу ми завжди поруч. Під час обстрілів кошеня ховалося у мене в кишені, тож і додому повернулися разом.

Чимала відповідальність була на керівниках загонів, адже від них багато в чому залежало не одне життя. Хвала Богу, до Тернополя приїхали без втрат.

- Ми несли служба на Луганщині, - повідомив командир спеціального батальйону патрульної служби міліції «Тернопіль» Володимир Катрук. – Там люди, як і ми, вже втомилися від усього цього безладу і хочуть миру...

Софія Левицька