У звільненому від російських “казаків” Кримському майорить прапор України (Фото)

Кримське-прапор України над сільрадою і міліціонер у броенжилеті вертСело Кримське Новоайдарського району було звільнене від козаків так званого “Всевеликого войска донского” 18 жовтня. Тоді ж на сільську раду встановили прапор України. Відтоді ніхто його і не намагався зняти чи знищити.

«Хоча село до початку бойових дій було практично повністю проросійське, український прапор, який ми встановили минулої суботи на сільраді, ніхто й не намагався зірвати. Люди починають розбиратися, що таке ЛНР, а що — Україна», – сказав пребуваючи сьогодні в Кримському, голова Луганської ОДА Геннадій Москаль.

Як повідомляє його прес-служба, Москаль у супроводі військових відвіз у відвойоване від “Всевеликого войска донского” село 5 мільйонів гривень. Так на 5-й день після звільнення від бойовиків у с.Кримське на Луганщині погасили всю заборгованість із виплати пенсій.

Село Кримське Новоайдарського району було звільнене від козаків так званого “Всевеликого войска донского” минулої суботи, 18 жовтня. Це остання сільська рада Луганської області, яка перейшла під українську юрисдикцію згідно з Мінськими угодами, але фактично залишалася під окупацією бойовиків. З початку бойових дій (а це з квітня місяця) тут не виплачувалася пенсія та інші соціальні виплати. Козаки жорстоко розправилися з місцевими мешканцями, що симпатизують Україні — розстрілявши одного з них і закатувавши ще двох.

На 5-й день після визволення Кримське вже вдруге відвідав голова Луганської ОДА Геннадій Москаль, котрий у супроводі військових та бригади “Укрпошти” привіз 5 мільйонів гривень готівки для погашення заборгованості по пенсіях.

— Сьогодні до кінця дня всі місцеві пенсіонери, що оформили пенсію через “Укрпошту”, отримали на руки гроші за 6 чи 7 місяців, — повідомляє Г.Москаль. — Тим же з них, хто оформив пенсію через банк, гроші перерахували на банківські картки. Складність отримання пенсій була в тому, що раніше Кримське належало до

Геннадій Москаль спілкується з мешканцями Кримського
Геннадій Москаль спілкується з мешканцями Кримського

Слов’яносербського району. Однак оскільки райцентр зараз окупований бойовиками, Держказначейство заблокувало всі виплати. Після перепідпорядкування Кримського (та ряду інших населених пунктів) Новоайдарському району, який контролює Україна, фінансування розблокували, і люди змогли отримати гроші. Сьогодні величезну заборгованість по пенсіях у Кримському було повністю погашено. Зараз будемо вирішувати інші питання відновлення життєзабезпечення села — регулярна доставка продуктів харчування, відновлення автобусного сполучення тощо. До речі, хоча село до початку бойових дій було практично повністю проросійське, український прапор, який ми встановили минулої суботи на сільраді, ніхто й не намагався зірвати. Люди починають розбиратися, що таке ЛНР, а що — Україна.