У ЗСУ пройшла церемонія нагородження кращих авторів на військову тематику

фото: Генеральний штаб ЗСУ

У Центральному будинку офіцерів Збройних Cил України пройшла церемонія нагородження лауреатів Премії імені Богдана Хмельницького. Її отримали кращі автори творів літератури та мистецтва на військову тематику.

Премія, що присуджується з 2009 року, цьогоріч вручалась 10 кращим авторам у п’яти номінаціях – кіно, література, образотворче, музичне та театральне мистецтво, інформують на сторінці фейсбук Генеральний штаб ЗСУ.

У номінації «Літературні твори військової тематики» кращим визнано роман Валерія Макеєва «Вірний присязі», серед музичних творів визнання здобув композитор, поет та виконавець Юрій Кобзаренко з піснею «Мужні слова».

Лауреатом кіномистецької номінації став режисер Олександр Янчук з фільмом «Таємний щоденник Симона Петлюри».

Перемогою серед творів образотворчого мистецтва удостоєно буклет з репродукціями художніх робіт «Під знаменом Волі». На жаль, його авторка, Олеся Гай-Курило стала лауреатом посмертно.

У номінації «Твори театрального мистецтва військової тематики» переміг колектив постановників та виконавців Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка Володимир Гаркуша (диригент-постановник), Армен Калоян (режисер-постановник), Надія Швець (художник-постановник), Олексій Чернікін (хормейстер-постановник), Олександр Лапін та Володимир Козлов (актори) за оперу Петра Чайковського «Мазепа».

Премія присуджується комітетом у складі представників Міністерства оборони України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної спілки письменників, Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та інших творчих спілок, що діють на громадських засадах.