У Житомирі висадять алею із декоративних яблунь в пам’ять про жінок, що загинули на сході України

фотоколаж: Суспільне Житомир

28 жовтня в Житомирі на території “Дому ветеранів” висадять 16 декоративних яблунь Недзведського – в пам’ять про 16 жінок, які загинули у війні на сході України. Одне з пам’ятних дерев присвятять дівчині з Житомирщини – медику 10 окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України Сабіні Галицькій, яка загинула на Донбасі. Подібні “Алеї пам’яті” вже відкрили в Краматорську, Києві, Львові та Черкасах.

Про це розповіла Суспільному одна із засновниць Всеукраїнської громадської організації “Жіночий ветеранський рух”, координаторка проєкту “Алея пам’яті” в Житомирі Юлія Кіріллова.

За її словами, біля кожного дерева буде іменна табличка з написом "Мамо не плач, я розквітну весною" – в пам'ять про сучасних Героїнь і як символ майбутньої перемоги.

Організатори запросили на відкриття "Алеї пам'яті" в Житомирі батьків Сабіни Галицької, яка загинула біля селища Кримське на Луганщині в лютому 2018 року. Разом із побратимами вона виконувала бойове завдання – везла пораненого. В її евакуаційну машину з червоним хрестом влучила протитанкова керована ракета. Сабіна закрила собою трьох хлопців, чим врятувала їм життя.

Житомир стане п’ятим містом України, де з'явиться подібна "Алея пам'яті". Символічні яблуні вже висадили в Краматорську, Києві, Львові та Черкасах. За словами Юлії Кіріллової, організатори хочуть, щоб такі пам’ятні алеї були в кожному місті та селищі. Вони слугуватимуть нагадуванням про те, що війна з Росією триває і що мир та незалежність нашої держави здобуваються високою ціною.

Відкриття "Алеї пам'яті" в Житомирі заплановане на 28 жовтня о 12.00 на території "Дому ветеранів".