У Житомирі відкрили виставку передвиборчого трешу України (Фото)

фото: Суспільне Житомир

У Житомирі експонують зразки передвиборчої агітації та політичних артефактів. На виставці можна побачити гречку у “брендованих” пакетах, депутатський секондхенд, українську корову та Дарта Вейдера, який йде у президенти. 

За словами координаторки проєкту Віти Думанської, Житомир став четвертим із восьми міст України, де показують історію передвиборчої агітації із кінця дев’яностих і до сьогодні, інформує суспільне Житомир.

На виставці – майже тисяча експонатів. З-поміж них зразки чорного піару, передвиборчі листівки, плакати, депутатські сервізи, пакети із уявною гречкою, згущеним молоком та олією і такий собі депутатський секондхенд. Це коли один із кандидатів у депутати привіз у приміщення селищної ради на Київщині ношений одяг та взуття і безкоштовно роздавав його виборцям. Інший яскравий приклад – метровий торт від народного депутата Кононенка, з яким він прибув на День села.

фото: Суспільне Житомир

За словами координарорки проєкту, ця виставка – частина кампанії, яку розпочали в Україні проти підкупу виборців за два місяці до наступних місцевих виборів. Бо сьогодні політичний підкуп став ще більш креативним і підступним: людей кличуть на концерти, пропонують видовища. А в цьому році з’явилося ще таке явище як “короновірусна гречка”. Це коли політичні партії або кандидати в депутати піаряться на врученні медичним закладам.

Велику частину експонатів збирали всією громадою області, розповіла продюсерка Житомирської філії Суспільного Таміла Бутко. За її словами, Суспільне виступило партнером в організації виставки. “Збирали експонати спільно із колегами, несли із дому, в кого що було. Знайомі приносили. Навіть посилки із районів надходили. Зібрали ми політично-агітаційні парасольки, дощовики, футболки з усміхненими обличчями кандидатів, чашки і пакети з символічною гречкою. Вийшов цілий стенд таких депутатських “подарунків”, – сказала Таміла Бутко.

Відвідувач виставки Андрій Близнюк: “Виборчий треш – це те явище, яке існує у нашому суспільстві і, підозрюю, ще довго буде існувати. Ми маємо цьому чинити опір, маємо це висміювати. І всіх закликати, щоб брали все, що дають перед виборами, але голосували по совісті. Ось, наприклад, Ляшко. Він – один із взірців політиків такого трешового підходу. Згадаймо його корову, землю, яку він їв у Верховній Раді. Це – явно трешові події, аби сподобатися виборцям.

Працюватиме експозиція у Житомирському телецентрі до 20-го вересня.