У Житомирі будують сучасні очисні споруди за гроші Світового банку реконструкції та розвитку (Відео)

фото: Суспільне. Житомир
фото: Суспільне. Житомир

На будівельному майданчику Житомирводоканалу працює дві бригади компанії-підрядника, які будують перші два цехи з механічної очистки стоків очисних споруд.

Очисні споруди Житомирводоконалу, які зараз реконструюють за гроші Світового банку реконструкції та розвитку, планують здати в експлуатацію у квітні наступного року, інформує Суспільне. Житомир.

Про це розповів директор підприємства Андрій Нікітін.

Вартість проєкту будівництва очисних споруд становить 10 мільйонів 600 тисяч. Будівництво цих споруд дозволить відмовитись від очисних на вулиці Селецькій і приймати та очищувати стоки з усього Житомира в одному місці.

Очисні споруди стовідсотково зможуть видалити найбільш складні забруднення, в тому числі фосфати та азот. Це те, що впливає на стан наших річок. Те, через що з’являються синьо-зелені водорості.

На сьогодні на очисних спорудах на двох майданчиках працює приблизно 149 осіб. Після реконструкції мають працювати за регламентом 39.

Всі процеси, які зараз виконуються вручну, здійснюватимуться автоматично – відбиратимуться проби. І сам процес очистки теж має відбуватися автоматично.

Дивіться відео Суспільне Житомир: