У Зеленського знайшли способи, як для частини споживачів здешевити електрику на 20%

Представник Президента в Кабміні Андрій Герус. Фото - сайт Президента України
Представник Президента в Кабміні Андрій Герус. Фото – сайт Президента України

Зниження тарифів на електроенергію має торкнутись промислових споживачів.

Як повідомляє сайт Президента України, шляхи здешевлення електроенергії в України шукали 19 серпня на нараді за участі представників Уряду і профільних відомств під головуванням Президента України.

За підсумками наради представник Президента у Кабміні заявив, що наразі розробляєтсья три заходи, втілення яких має дати зниження тарифів на електроенергію для промисловості та комунальних підприємств на 20%.

Читайте також: Мешканці міст України з 20 серпня можуть залишитись без цілодобового водопостачання (Відео)

За словами Геруса, Кабінет Міністрів має затвердити постанову про покладення спеціальних обов’язків на компанії «Укргідроенерго» та «Енергоатом».

«Ми очікуємо, що ця постанова дасть можливість знизити тариф «Укренерго» більш ніж утричі. Зараз це 32 копійки за кіловат-годину, а очікується 8-9 копійок», – сказав Андрій Герус.

Він нагадав: щодо тарифу на електроенергію, який встановила компанія «Укренерго», тривали дискусії через те, що він включав оплату «зеленого тарифу».

«Цей тариф значно зріс, і він оскаржувався в судах. Тому коли буде нова постанова ПСО (покладення спеціальних обов’язків) і новий тариф «Укренерго», це може дати зниження тарифу для кінцевих споживачів на близько 11%, а також усуне мотивацію оскаржувати цей тариф у суді», – наголосив представник Президента у Кабміні.

Ще одним фактором, який сприятиме здешевленню електроенергії, має стати зміна price caps (граничного обмеження ціни електроенергії) на внутрішньодобовому ринку.

«Є сенс трохи підвищити нічну ціну з точки зору цінового обмеження – можливо, близько 10%. А денну ціну – знизити, оскільки вона значно вища, ніж в усіх країнах Європи. Денний price cap можна зменшити на 20%. Таким чином, це може дати додаткове зниження кінцевого тарифу для споживача ще на 9%», – сказав Андрій Герус.

«Якщо ці три заходи здійснити, можемо отримати близько 20% зменшення тарифу для всіх споживачів – великих, середніх та малого бізнесу, для бюджетних установ і організацій, дитсадків і шкіл», – зазначив він.