У Зеленського заявили про “прорив у Мінському процесі”: всеосяжне перемир’я з 27 липня як передумова виборів на Донбасі

Із початку доби 27 липня на Донбасі має бути запроваджене всеосяжне перемир’я.

Про таку домовленість за підсумками Мінських переговорів у режимі відеоконференції 22 липня повідомив сайт Президента України Володимира Зеленського.

Як ідеться в повідомленні, режим повного припинення вогню з 27 липня в ході засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі був погоджений із представниками РФ і підтриманий представником ОБСЄ.

“Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку”, зазначили в Офісі Зеленського, досягнутий на підставі попередніх переговорів у “нормандському” форматі.

Українська сторона розглядає досягнення цих домовленостей про перемир’я в разі його дотримання передумовою до наступного кроку – проведення виборів на тимчасово окупованій частині Донбасу.

Зазначимо, що за час війни на Донбасі на рівні Тристоронньої контактної групи доволеностей про припинення вогню було досягнуто близько 20 разів. Жодного разу російські окупанти Донбасу цих домовленостей не дотримались і продовжували обстріли.

Ось що дослівно сказано в повідомленні Офісу Президента України:

“Прорив у Мінському процесі: в ТКГ дійшли згоди щодо повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування з 27 липня

22 липня 2020 року, відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції.

Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню.

Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату.

Сьогодні на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу.

Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.

Режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей.

Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн – учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод.

СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів.

У межах політичної групи було наголошено, що повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:

  • ⁃ після всеосяжної деескалації;
  • ⁃ після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
  • ⁃ відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;
  • ⁃ вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;
  • ⁃ вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ”.