У Зеленського сказали, як Україна реагуватиме на скандал Українаgate (Відео)

Помічник Президента України Андрій Єрмак. Фото - УП
Помічник Президента України Андрій Єрмак. Фото – УП

“Ми не будемо ніяким чином в цьому брати участь”, – зявив помічник Президента України Андрій Єрмак про скандал з початком процедури відставки Президента США.

Андрій Єрмак в ефірі “ТСН. Тиждень” наголосив, що імпічмент Президента США – це внутрішня справа США, у яку Україна не хоче і не буде втручатись.

“Це внутрішні справи США. Ми бачимо в США нашого друга, нашого стратегічного партнера. Те що відбувається там – це їх внутрішня політична кухня. Ми не будемо ніяким чином в цьому брати участь. Наша дружба і наша підтримка двопалатна – вона є, вона дуже потужна, і я впевнений, що вона буде така і надалі”, – сказав помічник Президента України.

Андрій Єрмак визнав, що через скандал у США Україна опинилась не у найкращій ситуації: “Непроста ситуація. Вона дісталася сьогоднішній владі у спадок”.

При цьому помічник Президента України наголосив, що Україні не слід зациклюватись на скандалі у США, а бачити варто перспективу співпраці зі стратегічним партнером України, тим більше, що під час зустрічі з Президентом США ВОлодимир Зеленський запросив ДОнальда тРампа д оУкраїни.

“Я не вважаю, що президент Зеленський зробив якусь помилку під час візиту. Сьогодні вже ця бесіда (Трампа і Зеленського – ред.) частина історії… На сьогоднішній день ми вже маємо розклад і завдання щодо підготовки офіційного візиту”, – сказав Андрій Єрмак.

Читайте також: Україна опинилась у центрі грандіозного міжнародного скандалу — Зеленський вилетів у США (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», скандал у США спалахнув після того, як американська розвідка і ЗМІ повідомили, що під час липневої телефонної розмови з Президентом України Дональд Трамп намагався тиснути на Зеленського щодо розслідування в Україні справи про можливі зловживання компанії, до якої прямо причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах у США в 2020 році.

Читайте також: Білий дім опублікував скандальну стенограму розмови Трампа і Зеленського (Повний текст українською)

Палата представників за явила про початок процедури імпечменту Трампа.

Читайте також: «Сподіваюся, ви з Путіним вирішите вашу проблему», — повна версія зустрічі Трампа і Зеленського в Нью-Йорку (Відео)

Після того, як Білий дім оприлюднив стенограму телефонних переговорів Трампа і Зеленського та скаргу розвідника США про можливі зовживання владою у власних інтересах Трампа, Конгрес США заявив, що в праві допитає високопосадовців США. Через цю справу у відставку вже подав Курт Волкер.

Читайте також: Зеленський зробив несподівану заяву після оприлюднення своєї телефонної розмови з Трампом (Відео)

Президент же України під час зустрічі з Президентом США у Нью-Йорку заявив журналістам, що Трамп на нього не тиснув, тому фігурування України у скандалі в США є “не дуже доброю рекламою Україні”.

Читайте також: Українаgate: скандал у США набирає обертів (Відео)

Більше про позицію України щодо скандалу Українаgate – в інтерв’ю Андрія Єрмака “ТСН. Тиждень“.