У Зеленського пояснили, чому хочуть 300 нардепів у ВР

Скорочення чисельності складу Верховної ради відповідатиме результатам децентралізації в Україні, зробить парламент якіснішим і дозволить Зеленському виконати свою передвиборчу обіцянку, на реалізацію якої голосів “Слуги народу” у ВР замало.

Так в Офісі Президента України пояснили питання про зменшення кількості народних депутатів, яке разом зі ще чотирма запитаннями пропонує винести на всеукраїнське опитування 25 жовтня Президент України.

“Парламент стане ще професійнішим, що конче необхідно державі сьогодні. А 300 народних обранців є абсолютно виправданою кількістю депутатів з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою країни”, – йдеться в повідомленні.

В Офісі Президента нагадали, що Володимир Зеленський ще під час передвиборчої кампанії обіцяв скоротити кількість українських парламентарів. Якщо суспільство підтримає цю ідею в ході опитування, то це дозволить Президенту України виконати свою обіцянку.

“Ще в серпні 2019 року Президент Володимир Зеленський на виконання своєї передвиборчої програми ініціював законопроект про внесення змін до Конституції, яким, зокрема, пропонується зменшити кількість народних депутатів до трьохсот. Цей законопроект уже був попередньо схвалений Верховною Радою та проаналізований Конституційним Судом, який дійшов висновку про те, що ініціатива Глави держави відповідає вимогам Основного закону. Для реалізації цієї ініціативи потрібне фінальне голосування парламенту з результатом не менше 300 голосів “за”. Це неможливо реалізувати силами виключно фракції партії “Слуга Народу”, яка підтримує курс Володимира Зеленського. Саме тому Президент запропонував народу сказати своє слово та остаточно переконати політиків, що не варто чіплятися за більшу кількість мандатів у Верховній Раді. Кількість точно не дорівнює якості”, – пояснив Офіс Президента України Володимира Зеленського.

Читайте також: Зеленський назвав усі пункти опитування 25 жовтня і закликав надсилати нові запитання (Відео)

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, Володимир Зеленський ініціював проведення 25 жовтня в Україні загальнодержавного опитування. У числі 5-ти запитань, що будуть поставлені українцям, – і питання про скорочення кількості народних депутатів у Раді до 300.

Читайте також: “Це технологія”, – КВУ, “Опора”, політики і експерти висловились про опитування від Зеленського 25 жовтня (Відео)

Нині, нагадаємо, склад Верховної ради передчає 450 народних депутатів.