У Зарваниці молитвою вшанували Героїв “Небесної сотні” та всіх воїнів України (Фото, Відео)

оснПанахида за Героїв «Небесної сотні» та воїнів, які віддали своє життя за волю і незалежність України,  відбулася у ніч на 20 липня, після багатотисячного походу прочан зі свічками.

Молитву перед меморіалом на честь «Небесної сотні» очолив блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ.  Пастирське слово виголосив владика Йосиф Мілян – єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Про це повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ 20 липня.

Читайте також. Найефектніший момент прощі у Зарваниці – похід тисяч прочан зі свічками (Фото, Відео)

– Бог нам дав жити в нових умовах… Він почав звертати нашу увагу на скарб, який не є в полі, який не є в перлах, який не є в добрій роботі, у добрих відсотках банків, – звертаючись до вірних, вказав архієрей. – Господь хотів показати, що найбільшим скарбом для нас є Він – наш Господь, наша любов.

Владика, відтак, наголосив, що «найбільшим скарбом Бога є ми, кожна конкретна людина. Бо з рації любові Бог сотворив нас, з рації любові Бог прийшов у світ, перед тим посилаючи нам своє слово, свій дороговказ через пророків. Вкінці прийшов до нас, розіп’явся і помер, але воскрес, щоби нас з собою із могил, із Голгоф, із хрестів перевести до життя».

Читайте також. “Я би хотів побажати усім: “Жийте задля України!” – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

Аналізуючи подвиг Героїв «Небесної сотні», владика Йосиф сказав, що ці воїни віддали найцінніше – свої життя.

– А ми так за це життя тримаємося, ми хочемо його зробити комфортним і вигідним… Чи у цю ніч, під куполом Зарваницького неба, в особливій присутності Пресвятої Богородиці та Її Сина, готові ми любити Бога, Україну і ближнього так, як любили їх Небесна Сотня і ще багато сотень молодих людей, які поклали своє життя у жертві за Україну? – запитав він присутніх.

Читайте також. Зарваниця зустріла 100 тисяч гостей. Серед них – Арсеній Яценюк (Фото, Відео)

У кінці архієрей закликав: «Запалімо свої серця силою, вірою і завзяттям, великою жертвенною працею, а особливо жертвенною любов’ю в ім’я тих, які загинули, в ім’я їхньої любові, в ім’я їхніх осиротілих жінок, вдів, дітей, онуків. Запалімо свої серця жертвенною завзятістю вірити і працювати для України, щоби світлі, благодатні дні прийшли до неї якнайшвидше».

Відтак семінаристи Тернопільської духовної семінарії виконали гімн Майдану “Пливе кача по Тисині”. На очах тисяч вірян були сльози…