У Зарваниці молилися за збереження життя воїнів Української армії (Фото)

осн– У цей буремний час під прапором молитви захистимо Україну! – закликав владика Василій Івасюк – єпарх Коломийсько-Чернівецький УГКЦ у Зарваниці.

Зробив він це 28 серпня під час Святої Літургії, звертаючись до прочан, які взяли участь у щорічній Успенській прощі.

Читайте також. Тернопіль отримав прапор із 12 зірками – символом досконалості (Фото)

Про це повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

– Жертва Героїв «Небесної сотні» відродила повагу до синьо-жовтого стягу і спричинила духовне відродження зневаженої України. Кольори державного прапора України мають благословенну силу і надихають наш народ у боротьбі з ворогом, – каже отець. – Український народ на Майдані захищав свою гідність бути людиною і йшов на смерть під кулі снайперів за незалежність, – наголосив архієрей.

Він заохотив кожного продовжувати щиро молитися і працювати на благо та задля незалежності української держави.

Читайте також. Студенти пропонують реконструювати тернопільські парки і збудувати планетарій (Фото, Відео)

– Мільйон людей у неволі заплатили своїм життям за спроби побудувати «новий німецький порядок», «більшовицьку диктатуру світового пролетаріату»… Система відкидала Бога, нехтувала гідністю і правами цілих народів. Гіркі наслідки від панування цих нелюдських режимів ми пожинаємо й досі. А це є війна нового типу на Сході України і ми тут платимо життям своїх дітей, – вважає єпарх Коломийсько-Чернівецький.

Він також підкреслив, що на території України йде війна, а т ому віряни посилено просять миру та припинення військових дій.

– Ви принесли до стіп Матері Божої особливе прохання про мир в Україні, благословення для себе і збереження життя воїнів української армії, – додає священик.

Літургію очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк, який уділив ієрейські свячення двом дияконам: Богдану Гавришку, випускникові Тернопільської духовної семінарії та Папського східного інституту, який виконуватиме уряд префекта семінарії, та Юрію Стасюку, який після 5 років навчання у духовній семінарії Тернополя продовжив формацію у римо-католицькій семінарії Барселони (Іспанія), а відтак служитиме українським заробітчанам в Іспанії.

Нагадаємо, ця проща була присвячена 25-літтю виходу УГКЦ з підпілля. Тож митрополит Василій Семенюк нагородив вірних, які зберегли свою віру, медалями та подячними грамотами.

Окремо і по-особливому трепетно вітали на прощі монсеньйора П’єра Паоло Філіколо, директора фундації «Мігрантес» Римської єпархії, яка опікується українськими заробітчанами в Італії, ректора римо-католицької духовної семінарії із Барселони отця Джозепа Марію Туруля та префекта семінарії о. Джезепа Серру. Вони отримали в дарунок пам’ятні ікони.

Відтак, освятивши воду, владики окропили нею вірних.