У Західноукраїнському національному університеті святкували День української хустки (Фото)

Працівники бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету приєднались до святкування Всесвітнього дня української хустки.

Кожен приніс свою власну хустину, яка являє собою не лише шматок тканини, а й несе історію, спогади від мами та бабусі, бо є сімейною реліквією, яку бережно зберігали та передавали з покоління в покоління. І чудово, що саме на Катерини (а в цей день у давнину дівчата зазвичай організовували вечорниці) випала ще одна нагода згадати, похизуватись та віддати шану хустці. А ще краще, що такі флешмоби підтримує й молоде покоління.

Минають роки, десятиліття, виростають нові покоління, з’являється нова мода, та ніколи не можуть зникнути з пам’яті людської добрі традиції прадідів, їхні обереги поруч нас не дають забути, що ми — діти народу українського. Одним із таких оберегів, що захищає від злого ока, здавна була хустка.

Українська хустка – дівоча і жіноча прикраса, незмінний супутник у житті кожної жінки з давніх-давен. Відомий історик  Михайло Грушевський писав, що хустка відома на всій території України, починаючи з часів Київської Русі.

Із хусткою було пов’язано багато чудових традицій та обрядів. У кожній родині, де підростала дівчина, розмальована на коліщатах скриня мала наповнюватися хустками. Їх дбайливо оберігали, ними хизувалися.