У ВР почали збирати підписи за відставку віцепрем’єра Уруського

Олег Уруський. Фото – Фейсбук

У Верховній раді почали збирати підписи за відставку віцепрем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського.

Про це під час брифінгу у Верховній раді повідомив очільник парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, пишеє ZN.UA.

“Ми вирішили почати збір підписів за зняття з займаної посади Уруського Олега Семеновича, зокрема з посади віцепрем’єр-міністра – міністра з питань стратегічної промисловості”, – заявив Наталуха.

Він пояснив, що збір підписів про відставку Уруського ініціювали, аби не ризикувати іміджем Державного космічного агентства та досягненнями, які у сфері супутникових технологій вже зробили і профільний комітет, і держагентство. А також щоб не зірвати запуск українського супутника 26 грудня 2021 року.

Наталуха повідомив про те, що навколо Державного заводу “Арсенал” склалася ситуація, у якій вбачаються корупційні ознаки, а також спроби керівництва Мінстратегпрому захистити власних друзів на відповідних посадах.

Народний депутат нагадав, що директором “Арсеналу” вже 17 років є Ігор Волощук. Він, за словами Наталухи, фігурує щонайменше у п’яти кримінальних провадженнях.

У результаті інвентаризації держпідприємства та розслідування порушень держмайном, які проводило Державне космічне агентство, виявилося, що Волощук допустив відчуження понад 42 тисяч квадратних метрів ДП “Арсенал”, а також понад 60 тисяч метрів квадратних земельних ділянок цілому. Крім того, у результаті його діяльності за 17 років чисельність працівників “Арсеналу” скоротилася з 2,5 тис. осіб до 206 осіб. Обсяг виготовленої продукції зменшився з 16,5 млн доларів до 200 тисяч доларів.

“Всі матеріали по пану Волощуку та ДП “Арсенал” були передані до Генпрокуратури, до Національного антикорупційного бюро, а керівництво Державного космічного агентства почало процес відсторонення Волощука від займаної посади”, - зазначив очільник профільного комітету.

Однак, додав Наталуха, 24 грудня суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк замість відсторонення Волощука виніс постанову про заборону вчиняти дії щодо його звільнення. Своєю чергою міський голова Києва Віталій Кличко, з яким потрібно погоджувати звільнення директора “Арсеналу”, також цього не зробив. Тому Державне космічне агентство направило Кабміну прохання про погодження звільнення Волощука.

“Мінстратгепром як профільне міністерство через два тижні, після розгляду цього прохання, повернуло його до керівництва Державного космічного агентства, але без надання згоди, а з початком нового конкурсу на заміну керівника Державного космічного агентства. Тобто людина, яка фактично знайшла всю цю корупцію, викрила, зафіксувала,  передала до генпрокуратури та НАБУ, на сьогоднішній день знаходиться у процесі зміни, тому що, очевидно, за 17 років можна було потоваришувати з паном Волощуком нинішньому керівництву Міністерства стратегічної промисловості”, - додав Наталуха.

Нагадаємо, восени минулого року в “Укроборонпромі” заявили про те, що всупереч українському законодавству та стандартам управління державною власністю Міністерство з питань стратегічних галузей з першого дня свого функціонування втручається у роботу державного концерну. Тоді у зверненні до влади йшлося про те, що Мінстратегпром публічно взяв на себе зобов’язання не втручатися у господарську діяльність державних компаній. Попри це, на той момент новостворене відомство вже третій місяць блокувало реформування Державного концерну “Укроборонпром” та оборонно-промислового комплексу в цілому.

Нагадаємо, 22 липня уряд України своїм рішенням створив Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Головою новоствореного відомства призначили віцепрем'єр-міністр Олега Уруського. Його кандидатуру підтримали 250 депутаті