У ВМС ЗСУ повідомили, як звільнення Зміїного вплинуло на судноплавство: 8 іноземних кораблів вже прибули за українським зерном

Фото – ВМС ЗСУ

Після звільнення Зміїного від російських окупантів перші вісім іноземних суден прибули до портів України, щоб експортувати агропродукцію. До забезпечення безпеки перевезень залучили Військово-морські сили ЗСУ.

Про це повідомили в ВМС ЗСУ.

“За зверненням Міністерства інфраструктури України Військово-морські сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море. Перші вісім іноземних суден вже прибули до портів України”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: ЗСУ вперше підтвердили удар по “вишках Бойка” і опублікували раніше секретні дані знищення крейсера “Москва” і спецоперації звільнення Зміїного (Відео)

У ВМС ЗСУ підкреслили, що поновлення судноплавства гирлом Бистре стало можливим після звільнення українськими військами острова Зміїний.

"Використання зазначеного каналу стало можливим завдяки звільненню від російських окупантів острова Зміїний, адже острів має стратегічне значення, оскільки дозволяє контролювати надводну та частково повітряну обстановку на Півдні України, чим і користувався окупант блокуючи рух цивільних суден в південній частині нашої країни. Раніше, через блокаду цивільного судноплавства, світовим компаніям з морського транспортування довелося використовувати канал Суліна, що призвело до скупчення великої кількості суден та значного перевантаження каналу", - підкреслили у ВМС ЗСУ.

Там нагадали, що більшість портів України досі залишаються закритими, а деякі з них окуповані. Росія намагається маніпулювати інформацією про начебто жести "доброї волі" для деблокування експорту української сировини морськими шляхами.

"Не зважаючи на агресію РФ, наша країна продовжує роби ти все можливе для вирішення проблеми голоду в світі", - підкреслили у ВМС ЗСУ.