У владі може бути кріт: Василь Бурба назвав причини провалу спецоперації по «вагнерівцях» ( Відео повного виступу Бурби)

Василь Бурба, скріншот з відео.

Колишній голова ГУР Міністерства оборони Василь Бурба назвав три причини провалу операції по затримання бойовиків ПВК Вагнера.

Про це він сказав у п ’ятницю 19 листопада у програмі “Свобода слова Савіка Шустера”. Зокрема, за його словами, серед українських можновладців може бути “кріт”, який передає інформацію ворогові.

“Або у нас є кріт. Чому “або”? Цей провал операції – це тільки ланцюжок тих провалів, які відбуваються за останній час. Людей звільняють, забирають документи прикриття. У командирів груп у липні стріляють у Києві. Тобто, це ланцюг. І мало б слідство за рік відповісти: у нас є кріт чи немає?” – сказав Бурба.

За його словами, він хоче допомогти розслідуванні провалу спецоперації із затримки “вагнерівців”.

“Це провал. Які причини провалу? Перша причина – у нас є “кріт”, який працює на Росію. Друга причина провалу – наша погана підготовка. Третя причина – хороша робота контррозвідки Білорусі”, – додав Бурба.

Коментуючи ці версії, Бурба заявив, що він схиляється до першої причини провалу спецоперації.

“На свій досвід можу сказати, що цей провал стався завдяки людям, які перебувають у владних кабінетах. Вони, на мою думку, зливають, передають інформацію ворогу”, — підсумував він.

 23 липня 2020 року колишній голова ГУР Міноборони Василь Бурба отримав розпорядження президента Володимира Зеленського через його офіс-менеджера Андрія Єрмака про відтермінування спецоперації з затримання “вагнерівців”.

За його словами, мала відбутися доповідь президенту про зміни в активному заході щодо “вагнерівців”. Саме Зеленський як Верховний Головнокомандувач визначив коло людей, за присутності яких керівник воєнної розвідки може доповідати. Протягом 2019—2020 років такими були голова Офісу президента, його заступник, керівник розвідкомітету тощо.

“Нам повідомили, що з нами розмовлятиме голова Офісу [президента]. Ми провели розмову, нас було троє: я, перший заступник [голови СБУ] Руслан Баранецький і голова Офісу. Відбулася планова доповідь про зміни обстановки і про наступний етап [операції щодо затримання “вагнерівців”]… У зв’язку з тим, що він був делегований президентом, я отримав вказівку про перенесення фінального етапу. Я отримав відповідь, що це вказівка президента. Людина, яка була делегована і перед цим була присутня, повідомила, що це команда президента”, — зазначив Бурба. Він додав, що письмової вказівки не було.

Виступ Василя Бурби із 41 хв. 55 сек.