У Вінниці віднайшли кладовище військових Української Галицької Армії та Армії УНР, знищене в радянський час

фото: Суспільне Вінниця

Пошуковці з Львівського центру “Доля” засипали сьогодні знайдені під час розкопок могили загиблих воїнів Галицької армії.

Керівник пошукових робіт Володимир Харчук каже: їхнім завданням була не ексгумація, а визначення меж кладовища.

Розкопки на території пустиря ліворуч 45-го заводу пошуковці з меморіально-пошукового центру «Доля» розпочали у вівторок. Тут наприкінці 1919- го на початку 20-го ховали бійців української галицької армії, які померли від тифу, пише Суспільне.

Археологи окрім одиночних поховань, виявили і братську могилу. В ній — останки семи людей, розповідає Володимир Харчук.

Це лише частина кладовища, решта знаходиться на території 45-го заводу, каже археолог Ярослав Онищук.

За словами історика Олександра Федоришена, це може бути одне з найбільших поховань вояків галицької армії. Додає, встановити точну кількість небіжчиків неможливо.

На місці захоронення керівник пошукових робіт Володимир Харчук радить створити меморіальний комплекс. Наразі ж на електронну пошту «Центру історії Вінниці» надійшли повідомлення від нащадків воїнів, які можливо похованні тут, розповідає Олександр Федоришен. Щоправда, ідентифікувати похованих вояків буде складно, адже жодних особистих речей в могилах немає.

На цьому місці виявили поховання на рівні близько метра-півтора глибиною. Також дослідники виявили рештки коня, якого поховали у 30х-50х роках минулого століття.

Наразі проводиться перший етап пошукових досліджень для визначення меж військового кладовища, що розташоване на доступній земельній ділянці Міноборони.