У відповідь на агресивність Росії адміністрація Трампа планує збільшити фінансування ВПС

8Адміністрація Трампа збирається витратити в 2019 році 828 мільйонів доларів на розширення військової інфраструктури в Європі в межах реалізації програми щодо стримування російської агресії та зміцнення сил союзників, повідомив телеканал «112 Україна».

Майже половина цих коштів, які мають бути виділені на фінансування будівництва, піде на проекти ВПС США. Запитувана сума буде означати, що порівняно із заявкою на 2018 рік (коли зовсім нещодавно американські збройні сили скорочували свою присутність у Європі часів холодної війни) фінансування військового будівництва в межах Європейської ініціативи стримування (EDI) буде збільшено вдвічі, а то й більше.

Оскільки сума, запитувана на фінансування програми EDI, зросла до 6,5 мільярда доларів порівняно з 4,8 мільярда доларів у 2018 році, істотно буде збільшено й асигнування на військове будівництво в межах фінансування EDI порівняно з 338 мільйонами доларів у 2018 році. При цьому асигнування на завчасне розміщення і складування було збільшено з 2,2 мільярда до 3,2 мільярда доларів.

З них ВПС мають витратити 368,6 мільйона доларів на завчасне розміщення і складування техніки і 363,8 мільйона доларів на військове будівництво. Хоча це приблизно стільки ж, скільки було витрачено в 2018 фінансовому році, ця сума значно більша того, що було витрачено у 2017 фінансовому році, коли на фінансування завчасного розміщення і складування ВПС отримали тільки 31,2 мільйона доларів і 85,4 мільйона доларів на військове будівництво. Ідея полягає в тому, що якщо Росія вторгнеться в якусь європейську країну, наприклад, Латвію, ВПС США змогли б швидко відреагувати, використовуючи для перезавантаження, дозаправлення та усунення пошкоджень основні аеродроми.