У Верховній Раді ініціювали створення національного штабу протидії біологічним загрозам

фото: Голос України

У Верховній Раді зареєстрували постанову щодо протидії поширенню COVID-19, яка рекомендує президенту Володимиру Зеленському створити та очолити національний штаб протидії біологічним загрозам.

Відповідна постанова № 4228 була зареєстрована у Верховній раді 19 жовтня. ЇЇ ініціаторами стала група народних депутатів з усіх фракцій парламенту.

"Нам вдалося об'єднати сили всіх фракцій у парламенті, керівництва парламенту, Міністерства охорони здоров'я, профільного комітету, і ми розробили дуже чіткий алгоритм дій, як треба діяти в цій складній ситуації, і підготували всі разом, усі фракції, постанову 4228, яка точно передбачає, що зараз треба робити", – зазначила одна з ініціаторок постанови ВР Юлія Тимошенко.

Серед іншого, постановою Верховної ради пропонується:

  • Рекомендувати президенту утворити Національний штаб з протидії біологічним загрозам та очолити його для організації оперативного реагування на поширення COVID-19 в Україні.
  • Невідкладно ввести в дію єдину всеукраїнську багатоканальну телефонну лінію – систему прямого зв’язку з державою для всіх громадян, які мають симптоми або хворіють на COVID-19, з метою проведення безкоштовного тестування, надання невідкладної допомоги, забезпечення ранньої самоізоляції хворих.
  • Забезпечити ефективну безоплатну діагностику та тестування на COVID-19 шляхом розбудови державної регіональної мережі вірусологічних лабораторій із загальною потужністю понад 100 тисяч досліджень на добу.
  • Забезпечити обов'язкове державне страхування на випадок захворювання на інфекційну хворобу у разі інфікування медичного працівника у розмірі 15 прожиткових мінімумів для працездатної особи.
  • Створити достатні потужності для виробництва вітчизняних ПЛР-тестів на базі Інституту молекулярної біології та генетики НАН України шляхом розгортання існуючого дослідного виробництва та наявних технологій.

Окрім того, Верховна рада пропонує вжити заходів щодо покращення умов амбулаторного лікування хворих на COVID-19, розвитку системи первинної медичної допомоги та збільшення державного замовлення до медичних ВНЗ.

Для реалізації всіх рекомендацій постанови Верховна рада пропонує Кабінету міністрів розробити зміни до проєкту бюджету на 2021 рік.