У Великій Британії запровадили новий локдаун через стрімке зростання хворих на Covid-19

(Stefan Rousseau/Pool Photo via AP)

Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Зокрема, він звернувся громадян та анонсував новий національний локдаун в Англії через стрімке поширення коронавірусу, передає BBC.

Джонсон оголосив, що під час локдауну, який почнеться опівночі 5 січня, всі повинні залишатися вдома, окрім певних винятків.

Ресторани в Англії можуть продовжувати працювати на виніс, однак доставляти алкоголь їм заборонено. Повинні закритися спортивні майданчики, зокрема спортивні зали та тенісні корти.

Всі школи та коледжі будуть закриті для більшості учнів і перейдуть на дистанційне навчання до середини лютого. При цьому дитячі садки залишаться відкритими.

Прем'єр-міністр закликав людей негайно слідувати новими правилами на тлі зростання кількості випадків зараження вірусом та кількості пацієнтів.

У зверненні Джонсон заявив, що національний рівень попередження коронавірусу повинен перейти на п'ятий рівень, а якщо цього не зробити, то Національна служба здоров'я може це не витримати.

За його словами, є одна велика різниця в порівнянні з минулим разом, оскільки Великобританія "розгортає найбільшу програму вакцинації у своїй історії".

Він каже, що "темпи вакцинації прискорюються" завдяки появі вакцини Oxford-AstraZeneca, яку пацієнти почали отримувати 4 січня. Джонсон додав, що ті, хто входить в чотири основні пріоритетні групи, отримають першу дозу вакцини до середини лютого, пише Суспільне.