У Тупицького від ранку триває обшук

Олександр Тупицький. Фото – “Укрінформ”

За місцем проживання Олександра Тупицького, указ про призначення якого на посаду судді Конституційного суду скасували, проходить обшук.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерела в ДБР.

Слідчі Державного бюро розслідувань прийшли за адресою його проживання о 6-ій ранку 13 травня.

Уточнюється, що обшук проводиться в присутності Тупицького, його дружини, двох малолітніх дітей і адвоката.

“Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального злочину або майна, яке було отримано в результаті його вчинення, а також з метою встановлення розшукуваних осіб”, – йдеться у відповідній постанові Печерського суду, яка є в розпорядженні видання.

В ухвалі не наводиться зміст доказів, оскільки клопотання обмежене таємницею досудового розслідування. Судове засідання, на якому було ухвалене рішення про обшуки, проводилося в закритому режимі відповідно до КПК України.

Читайте також: Наслідки рішення КСУ можуть мати світовий резонанс для України (Відео)

Нагадаємо, 30 жовтня Центр протидії корупції опублікував імена суддів КС, які "вбили антикорупційну реформу", проголосувавши за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК.

Читайте також: Нардепи закликали суддів Конституційного суду добровільно піти у відставку (Документ)

27 березня президент видав Указ про скасування призначення Олександра Тупицького главою Конституційного Суду. За інформацією джерел ZN.UA, буквально напередодні - 26 березня - голова СБУ Іван Баканов подав президенту рапорт, який і став підставою для рішення Зеленського.

Згодом представник президента в КСУ Федір Веніславський зауважив, що рішення Зеленського є законним і базується, очевидно, на протиправних діях Тупицького, які легалізовували анексію Криму в 2014 році.

Читайте також: Конституційний суд може працювати і без Тупицького – представник Зеленського в КСУ

Тупицький 29 березня підписав розпорядження про скликання Конституційного суду на 12 квітня 2021 року, яке мало бути присвячено указу президента Володимира Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею КСУ.

2 квітня Тупицький видав розпорядження, в якому заявив про незаконність указу Зеленського про скасування його призначення Главою Конституційного Суду.

Читайте також: Главу КСУ Тупицького відсторонено від посади ще на місяць, – указ Президента

Співробітники Державної охорони не пустили Олександра Тупицького в приміщення Конституційного суду на спеціальне пленарне засідання, він заявив, що в такому разі він і далі "залишається суддею і головою КС".