“У ці 10-15 хвилин на Інститутській розстріляли Небесну сотню”, – Білозерська про трагічні події Майдану

Олена Білозерська на Майдані 17 лютого 2014 року. Фото - Фейсбук Білозерської
Олена Білозерська на Майдані 17 лютого 2014 року. Фото – Саша Ком’яхов, Фейсбук Білозерської

“Мені пощастило”, – так каже про своє поранення “Беркутом”, що могло бути смертельним, і події на Майдані 18-20 лютого 2014 року тоді журналіст, а нині боєць-офіцер ЗСУ на Донбасі киянка Олена Білозерська.

На сторінці у Фейсбук вона виклала свої спогади про найкривавіші події Майдану, додавши унікальне відео, зняте нею в ті дні 5 років тому.

Одне з відео перших сутичок 18 лютого Олена Білозерська знімала у Маріїнському парку, залізши на дерево.

"Я встигла побачити «беркута», що цілиться у мене, і сховалась за стовбур, куля влучила у дерево. А якби влучив у мене – гарантоване падіння з дерева і зламаний, враховуючи висоту, хребет. Нагадаю, що ніякої зброї при мені не було, були в одній руці фотоапарат, в іншій відеокамера, також на мені був помаранчевий жилет і шолом з написами «Преса» - пише Білозерська.

Читайте також: «Я встигла побачити «беркута», що цілиться у мене», — Олена Білозерська про найкривавіші події Майдану (Відео) - Повний текст

Далі, згадує журналіст, події розвивались ще кривавіше і розповіла, як під обстрілом силовиків на Інститутській поповзла забирати кулю як доказ для майбутнього суду над "Беркутом".

"В якийсь момент «беркути» почали стріляти не гумовими, а металевими кулями 12-го калібру. Я побачила, як одна така куля з металевим звуком відрекошетила від чогось і впала на асфальт між мною і «беркутами». Я на той момент вже надихалась газом по саме несхочу і не дуже добре тямила, що відбувається. Побачивши кулю, вирішила, що це Доказ і я маю обов’язково його забрати. Тож вистрибнула з відносно безпечної ніші і, пригинаючись, зигзагами побігла до тієї кулі. «Беркути» не стріляли, вочевидь, їм було цікаво дивитись, що я роблю, а може, думали, що просто хочу звідти втекти. Я підбігла до кулі, схопила її і притьмома кинулась назад в укриття. Ті почали стріляли, але зреагували запізно, я встигла сховатись", - написала Білозерська.

Киянка і учасниця Євромайдану додала, що у найкривавіший момент 20 лютого вона саме прямувала на Майдан з дому, де готувала репортажі про побачене раніше на Майдані.

"У ці 10-15 хвилин, поки дійшла, на Інститутській розстріляли Небесну сотню", - написала Білозерська.

Вона підкреслила, що потім давала свідчення про криваві події Майдану у Генпрокуратурі, коли ГПУ почала розслідування кримінального провадження про розстріл "Небесної сотні".