У центрі Миколаєва знаходиться унікальна будівля молитовного дому караімів, – краєзнавець

фото зі сторінки фейсбук Evgeny Paramonov
молитовний дім караімів

Про молитовний дім караімів розповів на своїй сторінці у фейсбук житель Миколаєва Evgeny Paramonov.

“Знай і люби своє місто! Ця скромна і непомітна будівля на вулиці Стрийська (тепер Адмірала Макарова) між Декомбрістами і Лягіною – це ніщо, крім колишнього Карім Кенасси (молитовний дім караімів).

Караїмс – це кілька людей, які приїхали до нас з Криму. Будучи євреями вірою (караїмізм – одна з гілок іудаїзму), караїмс мають таємниче етнічне походження.

Вчені досі сперечаються про своє етнічне коріння, виводячи відразу 3 теорій – турецький, єврейський та хазар.

У Миколаєві Карімс прожив століттями від самого створення та відіграв важливу роль в економічному та культурному житті міста.

Додаткові докази того, що Караїмс – рідні миколаївці є тим фактом, що Караймський цвинтар (в дорадянську епоху кладовища для послідовників кожної віри були окремими) одним з найдавніших у місті.

Він знаходився біля території поточного трамвайного парку вздовж вулиці 8 Березня між вулицями 8-ї та 9-ї Попечної. Цвинтар був настільки давнім, що його закрили і зруйнували ще до 2-ї світової війни. А Карім Кенасса в центрі міста вижив.

Відразу видно з архітектури, що цей будинок нелегкий. Але це те, що колись було тут, мало хто знає…”, – написав Євген Парамонов.