У ТОП-10 соцмереж світу потрапив лише один європейський сервіс

Фото з сайту РІА Новости
Фото з сайту РІА Новости

"Вконтакте" стала єдиним соціальним інтернет-сервісом з Європи в десятці найбільших соцмереж світу, посівши у рейтигу восьме місце з 228 мільйонами зареєстрованих користувачів, свідчать дані дослідження компанії Adobe, які новодить РІА Новости.

Очолює рейтинг соцмережа Facebook, якому в лютому виповниться 10 років - за даними Adobe, число зареєстрованих в акаунтів оцінюється приблизно в 1,4 мільярда. Найбільше число акаунтів в Facebook - більше 160 мільйонів - зареєстровано в США, в топ-7 країн також входять Бразилія, Індія, Індонезія, Мексика, Туреччина і Великобританія. Далі йде YouTube з мільярдом користувачів, а також китайські соцмережі Qzone і Weibo з 623 і 503 мільйонами користувачів відповідно. Перед "ВКонтакте" у рейтинзі також стоять сайти Twitter, Google+ і LinkedIn, а відразу за російською соцмережею розташувався ще один китайський сервіс Renren.

Читайте також. Українські розробники Facebook підтримали Євромайдан

Отже, "ВКонтакте" випереджає за аудиторією популярні сервіси Instagram, Pinterest і Foursquare. Всього, за даними Adobe на кінець грудня 2013 року, в двадцяти найбільших соцмережах світу зареєстровано понад 5,7 мільярда акаунтів. Три з топ-20 походять із Китаю, по одному сервісу - з Росії ("ВКонтакте") , Бразилії (Orkut) та Іспанії (Tuenti).

Читайте також. Український народ заслуговує на більш інтелектуальних правителів – творець “Вконтакте”

Як раніше повідомляв Digit.ru, доступ до багатьох американським інтернет-сервісів обмежений у Китаї, тому популярні їх місцеві аналоги. Найбільш "старої" соцмережею рейтингу є Friendster, заснований в 2002 році (11 місце, 115 мільйонів користувачів), "наймолодшою ​​" - запущений в 2013 році відеосервіс Vine від Twitter (15 місце 40 мільйонів користувачів). Однак останній вже активно використовується маркетологами - телеканал HBO виклав напередодні в Vine п'ять коротких трейлерів нового, четвертого сезону серіалу "Гра престолів , показ якого стартує на початку квітня.