У ТКГ розробляють новий план врегулювання ситуації на Донбасі

План з мирного врегулювання ситуації на Донабасі має стати компромісним документом між учасниками Мінських переговорів від України, ОБСЄ та РФ.

Про таку домовленість, досягнуту за підсумками засідання політичної підгрупи ТКГ у режимі відеоконференції 19 січня повідомила на своїй офіційній сторінці у Фейсбук українська делегація у Тристоронній контактній групі.

Як ідеться в повідомленні, компромісний варіант проєкту документа за пропозицією України має підготувати координатор ОБСЄ в політичній підгрупі П’єр Морель. На засіданні підгрупи 19 січня він надав свій аналіз плану, який раніше представила у ТКГ Україна та проаналізував пропозиції російської сторони.

"Українська делегація виступила з пропозицією до Мореля розробити єдиний проект документа, до якого б увійшли пропозиції обох сторін та модератора від ОБСЄ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Кравчук розповів про план України з терміном закінчення війни на Донбасі і датою виборів

Як повідомляла ІА “7 Днів Україна”, раніше Леонід Кравчук представив на засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі "План спільних кроків". За цим планом Україна пропонує сторонам конфлікту заходи, при виконанні яких війна на Донбасі може бути припинена на початку 2021 року, а вже у березні 2021-го після демілітаризації нині окупованого Донбасу там можуть відбутись вибори за українським законодавством.

Читайте також: Тристороння контактна група взяла за основу план України щодо Донбасу

Учасники Мінських переговорів на засіданні Тристоронньої контактної групи взяли цей план України за основу для подальшого опрацювання.

Читайте також: Україна на Мінських переговорах висловила Росії протест і поставила вимогу

Невдовзі представник Росії у ТГК заявив, що РФ н епідтримує цей план, а підтримує план самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Українська сторона на Мінських переговорах висунула вимогу, щоб представники РФ представли свій план мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а не посилалсь на невизнані псевдореспубліки.