У Тернополі започаткували екологічну акцію, яку підтримала церква

ф1У Тернополі цього року започаткували “екологічний піст”.

Терміни двомісячника благоустрою в обласному центрі збігаються з Великим постом у християн, відтак народилась ідея вперше провести “екологічний піст”.

Таку ідею подав міський голова Сергій Надал, підтримали його і місцеві священики.

Суть її проста і співзвучна з постом вірян: обмежити чи відмовитись від всього, що шкодить екології – як от, запровадити використання замість поліетиленових пакетів паперових, запровадити сортування відходів, відмовитись від купівлі первоцвітів та їх знищення у живій природі, відмовитись від шкідливої практики використання пластмасових квітів та вінків на кладовищах.

Ініціативу підтримує українська церква, оскільки тема екологічної відповідальності є однією з основних у сучасному урбанізованому суспільстві.

– Враховуючи, що цьогорічний двомісячник збігається із Великим релігійним дійством (постом), вперше у Тернополі втілюється ініціатива міського голови під гаслом «екологічний піст». Згідно із Святим Письмом, піст – це час стриманості, час, коли людина своєю волею усвідомлено каже «ні» ряду своїх потреб, відмовляючи собі в тій чи іншій їжі, послугах та надмірних бажаннях, – каже начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, –   Зміст ідеї «екологічний піст» полягає у тому, що очищення власної оселі (в т.ч. і міста) повинно проходити одночасно із духовним очищенням.