У Тернополі виготовляють протези, яких більше ніде в Україні немає (Фото)

оснТернопільське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство обслуговує понад 20 тисяч інвалідів не лише з Тернопільської, а й з інших областей України.

Торік за протезними виробами звернулися понад 500 дітей-інвалідів, цьогоріч – майже 400. Дорослих – ще більше.

Читайте також. На схід бійцям з Тернополя повезли ще 15 тонн оснащення і харчів (Фото)

Про це розповіли голові Тернопільської обладміністрації Олегу Сиротюку, коли він вирішив знайомився з роботою підприємства, повідомив сайт ОДА. Керівник краю зазначив, уряд нашої держави вивчає питання та реалізовує політику із реорганізації казенних підприємств, що діють у сфері виготовлення протезів, ортезів. Таких в Україні – 11.

– У Тернополі, завдяки об’єднанню зусиль фахівців, вдалося освоїти європейські технології у сфері виготовлення протезів, яких немає в Україні. До нас за продукцією приїжджають громадяни з різних куточків нашої держави. Ми бачимо тут ефективну роботу, правильне планування діяльності, підприємство – у належному стані, – каже Олег Сиротюк.

Читайте також. У медуніверситет Тернополя документи подали абітурієнти зі Слов’янська і Севастополя (Фото)

Очільник краю додав, що підприємство сплачує понад мільйон гривень податків до державного та місцевих бюджетів, а також забезпечує роботою понад 80 чоловік. Натомість в. о. директора Тернопільського КЕПОП Богдан Паласюк зазначив, що очолюване ним підприємство – одне із провідних в області. До того ж, перебуває в п’ятірці кращих в Україні.

– Ми співпрацюємо з ідентичними підприємствами по всій країні, спільно з ними розробляємо нові протезно-ортопедичні вироби, нові комплектуючі, є позитивні результати, – каже він.

До речі, історія цього підприємства розпочалася ще у 1945 р. У зруйнованому місті відкрили майстерню з виготовлення дерев’яних протезів. З часом її перетворили на протезний цех Львівського протезного заводу. У 1979 р. побудували нове, двоповерхове приміщення на вул. Тролейбусній, 10. У липні 1993 р. утворили самостійне підприємство, яке працює досі.

Довідково. За І півріччя 2014 р. Тернопільське КЕПОП забезпечило технічними та іншими засобами реабілітації 1893 особи, з яких 302 – дітей-інвалідів. А в 2013-му таких було 3798 осіб, у тому числі 519 дітей-інвалідів.