У Тернополі вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

чор1Спільною молитвою у Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького вшанували пам’ять ліквідаторів у Тернополі.
 
Після молитви колоною на чолі з міським головою Сергієм Надалом та настоятелем храму о. Анатолієм Зінкевичем люди пішли до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. Там відбулися молебень і покладання квітів.
Нагадаємо, щороку саме 14 грудня Україна відзначає пам’ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Звертаючись до тернополян, Сергій Надал, як пише сайт міськради, сказав: «Сьогоднішній день є нагодою згадати історію і задуматись над долями країни і людей. Задуматись над відповідальністю держави над долею громадян. І над значенням кожної людини у історії держави.

26 квітня 1986 року сталась найбільша в історії техногенна катастрофа. Її наслідки через багато років продовжують впливати на життя і здоров’я українців. Згадуючи цю дату, ми згадуємо про мужність і самовідданість людей. Згадуємо про несправедливу радянську державу та її пропаганду. Згадуємо героїв, які рятували світ ціною власних життів.

Чорнобильці, ліквідатори, врятувавши світ від наслідків аварії, залишились активними громадянами. Протести, мітинги, голодування чорнобильців, які ми бачили кілька років тому в Луганську, Донецьку, Києві, інших містах України, були частиною того ланцюгового механізму, який вже сьогодні пробудив Україну і перетворив її на єдине повстання проти несправедливості і свавілля влади.

Сьогодні день пам’яті, вдячності і глибокої поваги до цілого покоління, яке принесло в жертву свої життя і здоров’я. Ми і досі не можемо осягнути всього масштабу біди, яка сталась 27 років тому і мужності людей, з яких мало хто сьогодні живий і здоровий. Тому ми в цей день подякуємо за життя, творимо молитву. Попросимо в Господа миру душам загиблих і померлих від хвороб. Попросимо здоров’я для живих. Згадуємо багатьох безіменних героїв. Слава героям чорнобильцям!»