У Тернополі врятували один із символів міста

каштан-бура плямистість крупно хворий листокКаштани, якими кілька десятиліть тому озеленими і прикрасили обласний центр, захворіли, однак від одного з недугів – грибка – їх вдалося врятувати. Про це повідомляє міська влада.

Аби врятувати окрасу міста, знадобилася допомога львівських науковців, однак це виявилось того вартим – бура плямистість тернопільським каштанам більше не загрожує.

Читайте також: Місто прикрасили «небесними деревами» американських індіанців (Фото)

“Ми відправляли кілька листків з дерев у львівську лабораторію, щоб уточнити, на що саме хворіють дерева, оскільки видів бурої плямистості є дуже багато. Після цього ми приступили до лікування. Грибок зупинився”, – стверджує заступник начальник управління ЖКГ Олег Соколовський.

Він також розповів, що павловнії, каштани «Бріотті» та адамові дерева, які висадили в Тернополі навесні, прижились. На початку літа рожеві каштани навіть зацвіли, а це означає, що за півроку вони адаптувалися у Тернополі, їх влаштовує клімат та місце, де вони ростуть.
Комунальники кажуть, що хворобу дерев побороти неважко, проте поки що найбільше дерева страждають від людей. За кілька місяців у Тернополі вкрали 2 каштани «Бріотті». Що ж до павловній, то одне деревце теж вкрали, а два просто переламали навпіл.