У Тернополі впродовж доби триватиме унікальний мистецький проект

афішаМузиканти, поети, художники, дизайнери, журналісти з Києва, Львова, Донецька, Тернополя, Алчевська, Луганська, Івано-Франківська та інших міст зустрінуться 30 серпня у тернопільській галереї “Бункермуз”.

Початок дійства, що пройде напередодні Дня шахтаря, – о 14 год. суботи, завершення  – у неділю, о 12 год. Усе – для того, щоби представити проект «JUST-IN-BETWEEN».

Читайте також. У Тернополі – футорологічні пригоди молоточка в космосі (Фото)

– Люди з різних точок країни з’їдуться, щоб впродовж неповної доби відкрити виставку, створити арт-об’єкт у місті, подивитися документальне і художнє кіно, прослухати лекцію про мистецькі та історичні процеси, побачити нові українські мультидисциплінарні проекти, взяти участь у дискусії та шумовій лабораторії, здійснити нічну прогулянку Тернополем і знову роз’їхатися в різні точки України, аби далі працювати з відчуттям єдності у просторі та часі, – пояснюють організатори.

Формат «JUST-IN-BETWEEN» - не розважальний, а експериментальний, пізнавальний, творчий. Тобто такий, що вимагає певних зусиль — як від митців, так і від публіки. Але він дає відповіді на запитання, які інколи неможливо знайти самостійно.

Читайте також. У волонтери в Тернополі записують у Самообороні та логістичному центрі (Фото)

Повна програма мистецького проекту

Виставки «Зимно» відомого українського художника Мирослава Вайди. Також у публічному просторі міста розташують арт-об’єкт «Елемент поєднання» Олега Божка, художника й ландшафтного дизайнера з Алчевська — як символ пам’яті, вдячності і єдності.

Кінопрограма включатиме представлення фільму Юрія Іллєнка «Лебедине озеро. Зона» (1990 р.), який також знімали в Алчевську, на Орлових ставках, де зараз лунають вибухи.

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» продемонструє стрічки «День шахтаря» (2013 р.) французького режисера Гаеля Мокаера про сюрреалізм щоденного життя шахти «Бужанська» в Нововолинську, з її святами і складностями, і «Елекро Москва» (2013 р.) — есе про радянську епоху та її наслідки через призму історії електронної музики і радянських синтезаторів. Також відбудеться допрем’єрний показ документального фільму Вадима Ількова про перфоманс «Розділові», що створювався в травні у старовинній садибі на Луганщині митцями з Австрії, Білорусі та України.

Читайте також. Художник передав у Тернопільський архів картини, присвячені сучасним українським революціям (Фото)

Лекція Олександра Сушинського (куратора мистецької локації da_sein, засновника незалежного лейблу da_sein_rec., Донецьк) - «Изобретатели vs Приобретатели» про взаємовплив та взаємо(не)залежність історичних та артових процесів.

перфоманси/музика/поезія

АБРИКОСИ ДОНБАСУ - Любов Якимчук (Луганськ-Київ)/Марк Токар (Львів-Київ)

Донбас — це світ абрикосів і териконів, ніжний і трагічний. Це не плаский, а глибокий простір: вулицями ходять люди, мешканці шахтарських міст і селищ, а під ними прохідкою пересуваються шахтарі в касках. Зовні світить сонце, під яким стигнуть абрикоси, а під землею світять ліхтарі та гинуть люди. Заглиблює у цей світ поеми Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу» імпровізаційна музика Марка Токаря, контрабас якого вміє розмовляти мовою людей.

ПОСЕРЕДИНІ - Влад Креймер (Донецьк)/Ольга Михайлюк (Київ)

Підготований спеціально для «JUST-IN-BETWEEN» перфоманс, який осмислює проблему руйнівного тиску інформаційного середовища і намагання особистості йому протистояти.

Читайте також. Тернопілля: 365-ту річницю Зборівської битви відзначили тихо і скромно (Фото)

КАЗКИ ІЗ СІРОГО БЛОКНОТА - Марк Токар (Львів-Київ)

У своїх текстах Марк Токар мислить дуже музично, загортаючи в слова «те, що виконується на інструменті, тільки часами з проілюстрованим сенсом». Тексти звучатимуть в авторському виконанні, створюючи, за визначенням Марка, спонтанно ритмізований потік свідомості різними мовами.

Дві незалежні акції з новими учасниками від «SИМБІОZу» тернопільських поетів, художників і музичних формацій, прем’єра якого відбулася у липні під час лабораторії «ARTPOLE.IF».

SИМБІОZ - Юлія Іванчук / Наталя Багрій / ZSUF (Тернопіль)

Поєднання поезії, електронної музики та експериментального вокалу. Злиття електронновироблених, препарованих і синтезованих звуків із мовним мистецтвом. Симбіоз, що базується на опозиції: сила — слабкість, жорсткість — м’якість.

Читайте також. Художника, який одним із перших пішов у Січові стрільці, вшанували на батьківщині

М Л Ь О Р - Альона Макух/Наталя Багрій (Тернопіль)/Олександр Сушинський (Донецьк)

Візуально-електроакустична імпровізація за поезією Олександра Введенського, російського поета абсурду 1920-1930-х. Стан М Л Ь О Р/у — меланхолія, нестача чогось незабутнього, що вкорінене в природі часу. Перфоманс є простою маніфестацією того, що творчий акт — це акт антивоєнний, акт єднання, акт, що трансформує свідомість еволюційним шляхом.  Це - спроба спіймати МЛЬОР, про який ніхто нічого не знає.

Сесія «ЛАБОРАТОРІЇ ШУМУ», створеної на базі музичних середовищ «Pincet», «Хатнєграння» і «Субпродукт». За словами її куратора Ярослава Качмарського, це - занурення у звук і шум у всіх його проявах, використання простору і локації, як музичного інструмента та віднайдення гармонії там, де її не мало б бути.